WBleasing
Technika leśna

Stihl nie śpi

Dodano: 28.09.2017

Segment pił łańcuchowych, o pojemności ok. 70 cm3 wzbogacił się o kolejną pilarkę – tym razem marki Stihl. Model MS 462 to nowa konstrukcja, będąca konkurencyjnym produktem do opisywanej przeze mnie wcześniej Husqvarny 572 XP.

Premiera nowego Stihla również odbyła się w Szajcarii, na międzynarodowych targach Forstmesse Luzern. Na początku trafi on na rynki w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Do Polski trafi w pierwszej połowie 2018 roku.

 

MS 462 zastępuje dwa starsze modele z oferty Stihl. Mowa tu o MS 461 oraz MS 441. Nowy model stanie się zatem jedynym wśród pilarek Stihl wyborem dla osób, które szukają maszyn z przedziału 70 cm3. Jego parametry techniczne są również bardzo obiecujące.

 

Waga netto (bez płynów, prowadnicy i łańcucha) to 6 kilogramów. Z prowadnicą 20’’ i łańcuchem ciężar ten wzrasta do 7,4 kg. Maksymalna moc, jaką można osiągnąć to 4,4 kW. Zatem stosunek wagi do mocy również jest bardzo dobry, jak miało to miejsce w przypadku nowej Husqvarny 572 XP.

 

Nowy Stihl standardowo wyposażony jest w prowadnicę 20”, łańcuch z podziałką 3/8” i szerokości 1,6 mm.

 

MS 462 to pierwsza piła łańcuchowa firmy Stihl, wyposażona w najnowszą wersję elektronicznego sterowania zapłonem M-tronic 2.0.

 

Zdaniem Stihla, to nowe oprogramowanie daje wiele korzyści, z których jednym jest to, że piła łańcuchowa będzie działać równomiernie niezależnie od wysokości nad poziomem morza i obciążenia, jakiemu zostaje poddana.

 

Niestety, nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować nowego modelu MS 462. Cena ok 1500 euro.

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE