mdl witkowski
Technika leśna

Sprzęt od Ursus Dystrybucja

Dodano: 09.12.2020

Do wymagających prac potrzebny jest ciągnik prosty w obsłudze i swojej konstrukcji, ale także zapewniający maksimum wygody dla operatora.

 

 

Wszystko to zapewniają cięgniki od Ursus Dystrybucja, które co raz częściej pojawiają się w leśnej branży i spełniają oczekiwania coraz większego grona zadowolonych klientów. Marka oczywiście kojarzy się z rolnictwem, ale jak można łatwo zauważyć, ciągniki Ursus są także znakomitą propozycją do poszerzenia parku maszynowego dla przedsiębiorców leśnych – w gamie produktów znajdziemy bowiem modele zarówno dla szkółek leśnych, ale też te mocniejsze do zabudowy leśnej i najcięższych prac.

Sprawdźmy zatem, co mają do zaoferowania.

 

 

„60” w nowym wydaniu

Przestronna, nowoczesna i klimatyzowana kabina jest oparta na sześciu słupkach. Elementy sterujące „okalają” operatora w ergonomiczny sposób. Większość przełączników, dźwigni, manetek jest pod ręką i w każdej chwili może zostać użyta. Wysoka pozycja fotela daje poczucie kontroli i wygody. Nisko umieszczona, krótka maska ułatwia pracę z ładowaczem czołowym oraz nie ogranicza widoczności podczas wykonywania precyzyjnych prac.

 

Na komfort wpływa również staranne wygłuszenie i zamontowany system audio. Tak wygląda opis nowoczesnego ciągnika, który każdy chciałby mieć z pewnością w swoim parku maszynowym. Współczesne spojrzenie na pracę ciągnikiem kładzie wyjątkowy nacisk na nowoczesną technologię połączoną z prostotą wykonania i uwzględnieniem wygody operatora w maszynie.

 

Tym właśnie charakteryzuje się ciągnik Ursus C-360. „Nowa sześćdziesiątka” sprawdzi się zarówno w małych i dużych gospodarstwach rolnych, na ulicach miast, w sadach i ogrodach oraz oczywiście w lesie czy szkółkach leśnych.

 

Duża zwrotność i manewrowość to zasługa przedniej osi z przekładnią kątową. Dzięki niej promień skrętu tego modelu wynosi zaledwie 2,89 metra! Jego szerokość (1539 – 1683 mm, w zależności od zamontowanych opon i obciążników) idealnie pasuje do prac na międzyrzędziach. A przecież to ostatnio gorący temat w Lasach Państwowych.

 

Jednostka napędowa „sześćdziesiątki” to turbodoładowany, czterocylindrowy silnik diesla o mocy 44,1 kW, co równa się (jak sama nazwa wskazuje) 60 koniom mechanicznym. Zapewnia to większą moc i moment obrotowy, które wpływają na efektywność pracy tym ciągnikiem. Bez wątpienia jednostka napędowa to jeden z największych atutów tego modelu.

 

 

 

Ursus C-3130 Comfort – idealny do zabudowy

Ciągnik URSUS C-3130 Comfort to nowość z fabryki URSUS S.A. Pod jego maską kryje się czterocylindrowy silnik Deutz o mocy 125 KM oraz sprawdzona skrzynia ZF 16 x 16 z Power Hi-Lo.

 

Ten model ciągnika odznacza się wygodą i szeroką gamą zastosowań. W pracy pośród drzew idealnie sprawdzi się dedykowana zabudowa leśna, która ochroni operatora przed wypadkiem, a ciągnik przed uszkodzeniami podwozia oraz kabiny czy maski.

 

Bogate wyposażenie standardowe stanowi o wszechstronności tego modelu. Użytkownik już w standardzie dostaje: wygodne siedzisko pomocnika operatora, amortyzację pneumatyczną kabiny, fotel pneumatyczny, elektrycznie sterowane i ogrzewane lusterka boczne, cztery pary hydrauliki zewnętrznej, hydrauliczną śrubę rzymską, obciążniki na tył (4 x 50 kg), zaczep automatyczny oraz kamerę cofania.

 

 

 

Ciągniki Basak – wszystko co potrzebne do lasu

W swojej ofercie Ursus Dystrybucja posiada także ciągniki tureckiej marki Basak, które coraz częściej są wybierane przez polskich klientów. Ma na to wpływ wszechstronność, komfort pracy oraz przestronna kabina, a także (nie ma co ukrywać) ceny tych ciągników.

 

Gama obejmuje ciągniki w mocach od 60 do 120 KM. Wyposażone w mulczer i z zamontowaną zabudową idealnie nadają się do prac pielęgnacyjnych, np. pod liniami energetycznymi albo w utrzymaniu dróg nie tylko leśnych. Po doczepieniu pługa aktywnego Basak może zaorać niejeden zrąb, a z przyczepą leśną zerwać drewno.

 

Ciągnik BASAK w akcji – kliknij w link i zobacz filmiki:

https://fb.watch/1-k6pid0_S/ oraz https://fb.watch/1-jB3FCjva/

 

Poza ciągnikami w ofercie URSUS Dystrybucja znaleźć też można ładowacze czołowe TUR o udźwigu od 700 do 2000 kg oraz przyczepy o ładowności do 4, 6, 8, 10, 12 i 14 ton.

 

Profesjonalny serwis

Ursus Dystrybucja to nie tylko sieć kilku punktów sprzedaży, ale także własny, profesjonalny serwis ciągników i maszyn rolniczych. Zakres świadczonych usług to wszelkiego rodzaju naprawy, przeglądy techniczne, kalibracje oraz ustawianie ciągników i obsługiwanych przez nie maszyn. Poza tym serwis zajmuje się również remontami silników, naprawami rozruszników i alternatorów, regeneracją głowic, pomp, siłowników oraz pomocą w doborze olejów czy filtrów.

 

Prace są realizowane zarówno w placówkach, jak i bezpośrednio u klientów, a to ważne dla każdego, komu zależy na czasie i oszczędności.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE