utech
Technika leśna

Rębak Skorpion 350 RBP do zabudowy

Dodano: 09.07.2018

Skorpion 350 RBP to rębak bębnowy przystosowany do współpracy z przyczepą zrywkową oraz z ciągnikiem o mocy minimum 100 KM wyposażonym w WOM (540 obr/min).

 

 

Ze względu na swoje możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych odpadów drzewnych to 25 cm) dobrze sprawuje się przy rozdrabnianiu pni drzew i rozłożystych gałęzi. Przestrzeń załadunku drewna (gardziel) ma wymiary 375 x 340 mm.

 

Rębak ten oferowany jest przez producenta głównie firmom działającym w branży leśnej. Cała konstrukcja została osadzona na podstawie umożliwiającej mocowanie bezpośrednio na przyczepie zrywkowej. Rozwiązanie takie daje możliwość wykorzystania przyczepy jako podwozia do ciągnięcia rębaka, a zainstalowany na przyczepie żuraw usprawnia pracę oraz zwiększa naszą wydajność.

 

Standardowo w modelu 350 RBP zastosowano system wciągania drewna na element tnący poprzez składający się z zabudowanej zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy do 380 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 750 mm, którą poprzedza składana hydraulicznie klapa wyposażona w dodatkową gąsienicę o długości 630 mm.

 

Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania materiału do rozdrabniania w zakresie cięcia od 5 do 28 mm.

 

Zastosowanie układu 2 noży tnących na bębnie zapewnia osiągnięcie dużych możliwości maszyny przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Konstrukcja samych noży umożliwia zaostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm, co tym samym wydłuża ich żywotność.

 

W rębaku zastosowano także sito o otworach 30x30 lub 50x50 mm, które zapewnia osiągnięcie regularnego zrębka. Zrębek wybierany jest spod sita dwoma przenośnikami ślimakowymi do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany przez komin rurą wyrzutową. Komin z rurą wyrzutową sterowany jest elektrycznie za pomocą joysticka i obrotnicy, która umożliwia obrót o 240 stopni.

 

Rębak Skorpion w standardzie wyposażony jest również w jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie podajnika.

 

Waga rębaka: 2200 kg, wydajność zrębkowania: do 16 m3/h, średnica bębna: 520 mm.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE