Targi Kielce
Rakowski
Technika leśna

Organika do pilarek

Dodano: 20.12.2016

 

Biodegradowalne oleje Organika zabezpieczą łańcuch i prowadnicę piły mechanicznej nawet w czasie ostrej zimy.

 

 

Właściwości biodegradowalne olejów do pilarek stają się dla ich użytkowników coraz bardziej istotne. Odpowiadając na te oczekiwania łódzkie Zakłady Chemiczne „Organika” rekomendują oleje, które posiadają wysoki współczynnik rozkładu biologicznego.

 

 

Organika olej do pilarek Eko przeznaczony jest głównie do smarowania łańcuchów i prowadnic pił mechanicznych. Dzięki swoim własnościom zapewnia prawidłowe smarowanie elementów trących oraz zmniejsza ich zużycie. Ma temperaturę krzepnięcia: < -20, zapłonu: > 210 °C, gęstość w temp. 20 °C wynosi: 0,895-0,915.

Rozpuszcza się w organicznych, rozpuszczalnikach węglowodorowych.

Lepkość kinematyczna produktu w temp. 40 °C wynosi: 61,2 -74,8.

 

 

Olej Ekopilex 68 przeznaczony jest do całorocznego smarowania łańcuchów i prowadnic pił łańcuchowych i innych maszyn służących do wyrębu lasu i w rolnictwie.

Olej znacznie minimalizuje tarcie elementów tnących, wydatnie zmniejsza zużycie benzyny, produkowany jest na bazie głęboko rafinowanych olejów mineralnych oraz oleju roślinnego.

Można go stosować również w warunkach zimowych do temp -30°C. Skutecznie zabezpiecza smarowane elementy przed zużyciem i korozją, przedłużając ich żywotność.

 

 

Dobre właściwości użytkowe posiada również Biopilex 68. Dobrana w nim kompozycja składników gwarantuje prawidłowe smarowanie wszystkich elementów trących, w szerokim zakresie temperatur oraz dobrą przyczepność oleju i ochronę przed korozją.

Zgodnie z normą ISO VG ma klasę lepkości 68, temperaturę płynięcia -30 Cº, temperaturę zapłonu ˃250. Można z powodzeniem stosować go również w warunkach zimowych. Przeznaczony jest głównie do smarowania łańcuchów i prowadnic pił mechanicznych, tam gdzie zalecana jest dbałość o ekologię. Produkt sprawdza się dobrze w leśnictwie i ogrodnictwie.

Jest biodegradowalny w 92% po 21 dniach.

 

 

Zakłady Chemiczne „Organika” to Grupa Kapitałowa, której historia powstania sięga początków XX wieku, kiedy to w Łodzi działalność rozpoczęła niewielka manufaktura chemiczna.

Obecnie produkuje głównie płyny dla potrzeb motoryzacji. W 1999 roku Grupa Kapitałowa ORGANIKA powiększyła się o spółkę - Oil-Tech Sp. z o.o., zajmującą się produkcją olejów i smarów, zarówno dla motoryzacji jak również przemysłowych.

Firma realizuje program "Odpowiedzialność i Troska" ("Responsible Care"), w myśl zasad którego produkcja prowadzona jest w sposób bezpieczny dla pracowników, lokalnej społeczności oraz środowiska naturalnego.

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE