stihl
Rakowski
Technika leśna

Nowy Stihl MS500i

Dodano: 05.03.2018

Firma Stihl przedstawia pierwszą na świecie pilarkę z elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa, która wejdzie do seryjnej produkcji w drugiej połowie 2018 r.

 

 

MS 500i ma zapewnić dużą moc przy stosunkowo niskiej wadze, wyróżniać się prostotą obsługi i bezproblemowym serwisowaniem. Co ciekawe, wykorzystując w pełni elektronicznie sterowany wtrysk paliwa, maszyna nie będzie musiała mieć zainstalowanego zwykłego gaźnika membranowego. Specjalny czujnik poinformuje także o błędach w funkcjonowaniu całego układu zapłonowego. Mieszanka paliwowo powietrzna będzie ciągle dostosowywana do warunków pracy i rodzaju obciążenia.

 

Nowy, flagowy model w gamie niemieckich pilarek charakteryzuje się dużą dynamiką – łańcuch przyspiesza w zaledwie 0,25 sekundy od 0 do 100 km/h.

 

Dzięki lekkiej konstrukcji MS 500i wyróżnia się także niskim stosunkiem masy do mocy, którą dysponuje. Stosunek ten wynosi poniżej 1,3 kg/kW.

 

MS 500i będzie miało pojemność skokową 79,2 cm3 i moc 5,0 kW. Masa jednostki napędowej powinna wynosić ok. 6,2 kg, a więc będzie lżejsza o blisko 1,2 kg od obecnie najmocniejszej piły MS 661 CM marki Stihl. Nowy generator prądu zapewni obsługę całej maszyny – ponoć będzie znacznie wydajniejszy od dotychczas montowanych cewek zapłonowych.

 

Niestety na ten moment wiele informacji jest jeszcze niewiadomych, a same pilarki przechodzą falę testów. Wrażenia nie mniej jednak od aktualnych jej użytkowników są pozytywne.

 

 

 

JH

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE