WBleasing
Technika leśna

Nowości w Ponsse

Dodano: 25.06.2018

Trzy nowości w Ponsse.

 

 

Po pierwsze – firma otworzyła nowe centrum serwisowe w Värnamo w południowej Szwecji.

Värnamo to piąte centrum usług Ponsse w tym kraju, najbardziej wysunięte na południe. Wraz z rosnącą liczbą maszyn w tym regionie, wzrósł też popyt na usługi serwisowe i sprzedaż części zamiennych. – Mamy potrzebę zwiększenia naszych zdolności serwisowych w całym kraju, a szczególnie inwestujemy w usługi w południowej Szwecji. Rosnąca liczba maszyn wymaga fachowej obsługi, wspomniany obszar jest silnym regionem leśnym – mówi Jarmo Vidgrén, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu Ponsse Plc.

 

Drugą nowością jest nowy model żurawia K121, dedykowany do modeli Elephant oraz ElephantKing. Nowy żuraw łączy wysoki moment obrotowy i siłę podnoszenia, większy zasięg i nowy rodzaj geometrii żurawia, którego można teraz łatwiej kontrolować. Układ hydrauliczny, przewody zostały umieszczone wewnątrz wysięgnika, co zapewnia im dodatkową ochronę.

 

Dane techniczne: moment podnoszenia – 195 kNm, moment obrotu: 48 kNm, wysięg 8 lub 10 metrów, pochylenie podstawy żurawia, do pracy na stokach -12° + 14°. Największy możliwy chwytak do zainstalowania – o powierzchni 0,50 m2.

 

Nowy model żurawia został przetestowany w trudnych warunkach w Kanadzie, Rosji i USA.

 

 

Trzecią nowością w Ponsse są nowe silniki, które już niedługo będą musiały spełniać normę spalin Euro Stage V. Ponsse wyposaży swoje maszyny w jeden z trzech rodzajów silnika od Mercedesa. Wyposażone one są w najnowszą technologię i są doskonałym rozwiązaniem dla maszyn leśnych, które wymagają wydajności, niezawodności i oszczędności paliwa, a jednocześnie będą przyjazne dla środowiska.

Wszystkie wersje silnikowe mają wyższy moment obrotowy, a maksymalna moc jest osiągana przy niższych obrotach na minutę (RPM), niż bywało to wcześniej.

 

Nowe silniki zostały gruntownie przetestowane na różnych obszarach rynkowych. Zarówno zrywkarze, jak i operatorzy harwesterów byli poddawani ze swoimi maszynami wszechstronnym testom zarówno w zimnym, jak i gorącym klimacie i rygorystycznie eksploatowani w rzeczywistych warunkach pracy w lesie.

 

Maszyny leśne Ponsse z nowymi silnikami wejdą na rynki UE w pierwszym kwartale 2019 roku.

 

 

Źródło: ponsse.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE