utech
Technika leśna

Nowe panele sterujące Logset

Dodano: 01.09.2017

Z nowym designem swoich maszyn, Logset na dwudziestopięciolecie wprowadza także nowe panele sterujące oraz dżojstiki do swoich harwesterów.

 

 

Dżojstiki mają teraz po 13 przycisków na każdym uchwycie. Operator może trzymać dłonie na nich tak jak dawniej, ponieważ mają one taki sam kształt i rozmiar jak poprzedni model. Ze względu na dodane przyciski, operator harwestera nie musi wypuszczać dźwigni sterujących z dłoni podczas pracy i może bez problemu wchodzić w ustawienia systemów maszyny i żurawia.

 

– Wcześniej Logset miał dźwignie sterujące z pięcioma przyciskami na każdym uchwycie. Kierowca musiał puścić uchwyty robocze, aby móc nacisnąć przyciski funkcyjne umieszczone obok dźwigni sterujących, na panelach poniżej, mówi Markus Storsjö – główny projektant.

 

Nowa paleta paneli sterujących składa się z matrycy silikonowej z oświetlonymi przyciskami. Mata silikonowa chroni przyciski przed wilgocią i zabrudzeniem. Łatwo ją wymienić, jeśli symbole na przyciskach są zużyte albo jeśli przyciski przestaną działać.

 

Oba panele wyposażone są w małe dźwignie do skrętu maszyną, pracy lemieszem, bądź obrotu kolumny żurawia. Obsługuje się je małym palcem, bez ściągania dłoni z dżojstików. Operator może także wyregulować sobie położenie podparcia pod nadgarstki.

 

 

 

JH

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE