mdl witkowski
Technika leśna

Nowe modele forwarderów od Komatsu

Dodano: 09.09.2020

Komatsu Forest wprowadza na rynek nową serię forwarderów. Jednym z nich jest zupełnie nowy 9-tonowy forwarder 825 TX. Pozostałe dwa to odnowione wersje modeli 835 i 845 z dodanym do nazwy modelu „TX”, Thinning Expert ”. Modele 825 i 835 można wyposażyć w ramę śledzącą oraz specjalnie dostosowaną do trzebieży skrzynię ładunkową.

 

 

 

Z zewnątrz modele 835 i 845 wyglądają mniej więcej tak, jak ich poprzednicy. Jedynie maski silnika mają nową konstrukcję. Ważnym ulepszeniem w nowych modelach, poza faktem, że wszystkie mają silniki Stage V, jest modernizacja systemu AdBlue. Przeniesiony został zbiornik, a usprawniony system pomp z krótszymi wężami hydraulicznymi powinien poprawić niezawodność ich działania.

 

Dwa mniejsze modele, 825 TX i 835 TX, mogą być wyposażone w ramę śledzącą ruch części silnikowej forwardera i nowo opracowaną przestrzeń ładunkową, przystosowaną do trzebieży o nazwie Komatsu Thinning Gate.

 

Przegub centralny został odsunięty nieco do tyłu, a całość ramy skrócono, dzięki czemu zwiększyła się manewrowość tymi maszynami.

 

Skrzynię ładunkową dostosowano w taki sposób, że górna część kłonic nachylona jest do osi maszyny pod kątem 5 stopni. (W standardowych maszynach jest to 2 stopnie). Zmniejsza to ryzyko uderzenia w stojące drzewa, gdy maszyna kołysze się na boki na nierównym terenie.

 

Wszystkie nowe forwardery zostały wyposażone w tę samą kabinę, co obecne modele Komatsu 855, 875 i 895. Są one oparte na wypróbowanej i przetestowanej koncepcji, która zapewnia wygodne i przestronne środowisko pracy z dobrą widocznością we wszystkich kierunkach. Wnętrze jest dobrze przemyślane z wieloma praktycznymi schowkami.

 

Bogie Lift Advanced, który umożliwia indywidualne sterowanie lewym i prawym wózkiem, będzie teraz dostępny jako opcja w modelach Komatsu 825TX, 835TX i 845. Ta funkcja zapewnia forwarderowi dużą mobilność podczas pokonywania przeszkód, co jest szczególnie ważne w gęstych drzewostanach.

 

 

 

Źródło: Komatsu Forest, Forestry.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE