lkt
Technika leśna

Mechaniczny klin

Dodano: 08.10.2019

Ścinanie drzew może być jeszcze sprawniejsze dzięki użyciu mechanicznego klina ścinającego.

 

 

Przekonał się o tym Sylwester Pinkiewicz, członek Klubu Drwali i Operatorów Maszyn Leśnych. ? Kupiłem go za 700 euro, wycinamy w Niemczech akurat praktycznie same grube drzewa, więc taki sprzęt jest nam bardzo przydatny ? podkreśla Pinkiewicz. Jego zdaniem drwalowi, który pracował wcześniej z normalnymi klinami nie będzie trudno się przestawić na ten mechaniczny. Gorzej będzie odwrotnie, gdyż ten ostatni jest wygodny w użyciu, drwal nie męczy się tak jak przy wbijaniu klina młotem czy siekierą.

 

Mechaniczny klin ścinający to nowość na rynku, zastępuje klasyczną pracę z klinem, oszczędzając czas i energię. Bezwibracyjny klin zmniejsza także ryzyko upadku gałęzi lub wierzchołków drzew.

 

O ofercie Forstreich Maschinenbau dostępny jest mniejszy model TR24, który waży 2,8 kg, ma kompaktową konstrukcję, udźwig około 8 ton. Klin jest wykonany z aluminium i wytrzymałego poliamidu.

 

Cięższy TR30 został zaprojektowany jako alternatywa dla ścinania grubszych pni drzew, ma również kompaktową i lekką konstrukcję, wagę 5,2 kg i udźwig do 15 ton. Klin jest także wykonany z aluminium i wytrzymałego poliamidu, wraz z przegubową, teleskopową zapadką.

 

Klin używany przez sylwestra Pinkiewicza pracuje z wiertarko-wkrętarką Milwaukee M18.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE