stihl
Rakowski
Technika leśna

Małe Komatsu do zadań specjalnych

Dodano: 21.08.2017

Komatsu na tegorocznych targach Elmia Wood zaprezentowało nową odmianę małego harwestera 901 - model XC.

 

 

Aktualnie maszyny leśne pracują już w tak trudnym terenie, gdzie kiedyś nawet człowiek nie byłby w stanie pracować. Nawet w prostszych drzewostanach prace stają się coraz bardziej zmechanizowane, pilarze są zastępowani przez maszyny. To jeden z głównych powodów, dla którego Komatsu opracowała nowy, ośmiokołowy harwester o oznaczeniu 901XC. Miał on swoją światową premierę jakżeby inaczej – na tegorocznych targach Elmia Wood.

 

901XC jest wyposażony w ośmiokołowe podwozie, co staje się standardem, ze względu na niższe naciski jednostkowe na glebę, a co z tym związane – ograniczenie uszkodzeń gleby, jak wyjaśnia Tobias Ettemo z Komatsu. Jest to również wynikiem unijnej dyrektywy wodnej, która wymaga, aby maszyny nie pozostawiały głębokich kolein w lesie.

 

- Cała maszyna ma bardziej wytrzymałą konstrukcję od poprzednika, dzięki czemu może wykonywać bardziej wymagające zadania. Wiele rozwiązań pochodzi z większego modelu 931XC oraz z mniejszej 911 – mówi Ettemo.

 

Oprócz nowego harwestera na stoisku Komatsu można było zobaczyć i sprawdzić działanie znanych systemów takich jak kabiny Comfort Ride albo zupełnie nowych – SmartFlow (odpowiadający za płynną pracę żurawiem i sterowaniem obrotami silnika) oraz SpeedShift (w dużym uproszczeniu bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów).

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE