waryński
Technika leśna

LKT zapowiada nowe modele w 2021 roku

Dodano: 29.12.2020

Z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia, LKT wprowadza nowe modele swoich maszyn. Od 2021 roku będzie ich w ofercie pięć.

 

 

Najmniejszym, nowym modelem w gamie będzie LKT 60. Następca LKT 50, który charakteryzuje się bardziej wytrzymałą konstrukcją kabiny i większą mocą silnika. Pod maską znajdziemy czterocylindrową jednostkę Cummins 90 kW. Małe gabaryty sprawiają, że jest on stworzony wręcz do pracy w trzebieżach. Może zostać także wyposażony (jako opcja) w żuraw z chwytakiem.

 

Kolejnym, dobrze znanym modelem, który jeszcze będzie dostępny jest LKT 81 ITL. Zostanie on jednak zastąpiony przez nowy model LKT 130 ITL. Posiada on większą ramę i szerszy rozstaw osi niż poprzednik. Zamontowano w nim (premierowo w LKT) silnik z technologią AD Blue, spełniający normę emisji spalin Euro IV, generujący moc 108 kW. Model wyposażono we wciągarkę dwubębnową o sile uciągu 80 kN lub na życzenie klienta 100 kN.

 

Lifting będzie dotyczył także modelu 150. Zostanie on wyposażony w żuraw o długości 3,2 metra. Jednostka napędowa to silnik Cummins o mocy 149 kW (wcześniej zainstalowany był o mocy 108 kW). Nowa bezpieczna kabina o nowoczesnym wyglądzie zapewnia operatorowi większy komfort, widoczność i łatwiejsze sterowanie w lesie.

 

Największym modelem w gamie będzie model LKT 210 Kombi. Zastąpi on model 175. Maszyna ta to pełnoprawny forwarder z sześciocylindrowym silnikiem diesla, o mocy 194 kW, wyposażony w nową przekładnię hydrostatyczną. Żuraw Epsilon Palfinger oraz wciągarki zapewnią załadunek i zrywkę każdego sortymentu.

 

 

Gama nowych modeli będzie dostępna na początku 2021 roku.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE