oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Głowica Komatsu C164

Dodano: 22.02.2021

Komatsu C164 została zaprojektowana z myślą o ciężkich warunkach pozyskania drewna. Dedykowana jest do harwestera Komatsu 951. Jej konstrukcja ułatwia ścinkę pni z napływami korzeniowymi, o dużych średnicach.

 

 

System Constant Cut zapewnia stałą prędkość łańcucha przez cały etap przerzynki. Zmieniono również pozycję piły łańcuchowej z prowadnicą oraz naprężenie łańcucha wraz z montażem. Nowy rotator napędzany jest nowym silnikiem hydraulicznym. Posiada większe łożyska obrotowe, co wzmacnia jego wytrzymałość.

 

Jak podaje producent, C164 to głowica typu „carry”. To oznacza, że konstrukcja opiera się na sworzniach rolek podających, a noże okrzesujące służą jedynie do okrzesywania pni.

 

Rolki podające mogą być napędzane jednym z dwóch dostępnych silników hydraulicznych. Większy jest standardowy, zapewnia dużą siłę uciągu pnia. Silnik mniejszy jest dostępny jako opcjonalny, początek okrzesywania jest dzięki niemu szybszy, ale zapewnia mniejszą siłę uciągu.

 

Na życzenie klienta, głowica może posiadać zupełnie nową funkcję blokady przechyłu pod dowolnym kątem, co ułatwia okrzesywanie konarów albo podwójnych czubów.

 

Funkcja Find End umożliwia zresetowanie pomiaru długości, bez koniecznego wykonania cięcia.

 

Waga głowicy to 1691 kg, a średnica cięcia to 64 cm.

 

 

 

 

 

Źródło: Komatsu

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE