lkt
Technika leśna

Forwardery gaśnicze Ponsse

Dodano: 14.12.2020

Ponsse wprowadza do swojej oferty sprzęt gaśniczy, który jest instalowany na skrzyni ładunkowej forwarderów.

 

 

- Maszyna leśna to najbardziej naturalny i skuteczny sposób na dotarcie do większości miejsc znajdujących się w lesie. Operacje w trudnym terenie są dla nich drugą naturą, a ich system hydrauliczny ma więcej niż wystarczającą wydajność w trudnych warunkach, mówi Juha Haverinen, menedżer forwarderów Ponsse.

 

- Kiedy służby ratownicze zapytały nas, czy jesteśmy chętni, aby wspólnie opracować ten produkt, byliśmy gotowi od samego początku, ponieważ ratownicy i nasi klienci mieli wyraźne zapotrzebowanie na sprzęt przeciwpożarowy, kontynuuje Juha.

 

Wyposażenie przeciwpożarowe jest dostępne dla forwarderów Ponsse Buffalo i Ponsse Elephant.

 

Sprzęt gaśniczy dostarczany jest na miejsce pożaru w jednym pakiecie – a po podłączeniu do hydrauliki maszyny leśnej jest gotowy do pracy. Zbiornik na wodę o pojemności 10 m³ może być napełniony własną pompą z naturalnego źródła wody lub ze zbiornika wozu strażackiego. Jest również odporny na działanie różnych środków chemicznych zmieszanych z wodą, a także słoną wodą morską. Armatka wodna ma zasięg 47 metrów i promień obrotu 360 stopni.

 

Co ważne maszyna bazowa może być wykorzystywana jako normalnie pracujący forwarder.

 

Sprzęt gaśniczy Ponnse spełnia wymagania Dyrektywy Maszynowej Unii Europejskiej 2006/42 / WE. Zanim jednak zostanie wprowadzony na rynek poza UE, lokalny dystrybutor (np. Spółka zależna, autoryzowany sprzedawca) musi upewnić się, że sprzęt jest zgodny z lokalnymi przepisami i regulacjami.

 

 

 

Źródło: Ponsse

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE