lkt
Technika leśna

Eco Log i Gremo łączą siły

Dodano: 17.04.2020

Dwie szwedzkie marki maszyn leśnych - Eco Log i Gremo od 2020 roku będą działały jako jedna firma. Podpisano już pierwsze dokumenty w tej sprawie.

 

 

Jak zaznaczono w informacji prasowej, jedną z pierwszych decyzji jest przeniesienie produkcji forwarderów Gremo do fabryki Eco Log w Söderhamn. Operacja planowana jest na lato bieżącego roku.

 

Prezes Eco Log, Anders Gustafson, widzi duży potencjał w fuzji, która jest całkowicie zgodna ze strategią rozwoju firmy.


- Nasi klienci są dla nas najważniejsi i jestem pewien, że skorzystają na tym połączeniu. Będziemy mogli zaoferować pełną gamę forwarderów i harwesterów, od małych po duże. Oferta będzie lepiej dostosowana do potrzeb większej liczby naszych odbiorców i warunków, w których muszą pracować. Do tego rozwiniemy obsługę posprzedażną, a to wpłynie korzystnie na zadowolenie kupujących maszyny, mówi Gustafson.

 

Dzięki połączeniu ww. firm w ofercie znajdą się forwardery o ładownościach od 7,5 do 20 ton oraz harwestery od trzebieżowych po zrębowe.

 

Współpraca Eco Log i Gremo to nic nowego, a Martin Bredenfeldt, prezes Gremo dodaje, że zbliżająca się fuzja obu firm to naturalny ich rozwój.


- Nasze dwie firmy mają dobre warunki, aby stać się silniejsze i bardziej wydajne na rynku maszyn leśnych. Obie uzupełniają się zarówno w gamie produktów, jaki i w sposobie działania. Od lat również nasze marki współpracowały ze sobą, np. podczas zamówień publicznych. To połączenie przyniesie wiele korzyści.

 

 

Skutki połączenia Eco Log i Gremo w skrócie:


- Od lata 2020 r. wszystkie maszyny będą produkowane w fabryce Eco Log w Söderhamn;
- Cała sprzedaż maszyn będzie obsługiwana przez firmę Eco Log (również od lata 2020 r.);
- Gremo Maskin Service (GMS) nadal będzie dostawcą usług i sprzętu w fabryce Gremo w Ätran.

 

 

Źródło: materiały prasowe Eco Log

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE