husqvarna
proml
Technika leśna

Dalmierz TruPulse 360B

Dodano: 05.09.2017

Dalmierz TruPulse 360B to najwyższy model z serii TruPulse amerykańskiej firmy Laser Technology Inc. Potężne narzędzie, którego zakres możliwości wykracza daleko po za standardowe możliwości urządzeń pomiarowych.

Wbudowany dalmierz, kompas elektroniczny oraz inklinometr pozwalają na natychmiastowe określenie odległości poziomej i pionowej, nachylenia oraz azymutu – wystarczy tylko nacisnąć przycisk. Dodatkowo wbudowany moduł Bluetooth pozwala na bezprzewodową komunikację i natychmiastowe przesyłanie pomiarów do urządzeń współpracujących np. rejestratora polowego z odbiornikiem GPS lub komputera.

 

Pełna obsługa dalmierza oraz dostęp do wszelkich ustawień odbywa się za pośrednictwem zaledwie trzech przycisków. Pomiar odległości odbywa się bardzo szybko. Należy wycelować lunetką na cel, w czym pomaga umieszczony w niej krzyż, a następnie nacisnąć klawisz spustu. Wynik wyświetli się na wbudowanym w lunetkę wyświetlaczu LCD. Zmierzona odległość podawana jest z dokładnością 30 cm lub 1 m, w zależności od warunków pomiaru, jakości celu i odległości. Użytkownik jest na bieżąco informowany o uzyskanej dokładności. Przy sprzyjających warunkach zasięg dalmierza wynosi 1200 m.

 

W zależności od potrzeb dalmierz TruPulse realizuje pięć różnych trybów pomiarowych: standardowy, ciągły, do najbliższego obiektu, do najdalszego obiektu, do folii odblaskowej.

 

Zarejestrowane przez TruPulse 360B odległości mogą być automatycznie przesłane do innego urządzenia z aplikacją służącą do pomiarów terenowych, na przykład do rejestratora polowego połączonego z odbiornikiem GPS. Po dokonaniu pomiaru, wynik zostaje przesłany do aplikacji, odczytany i wstawiony jako nowy obiekt na mapie (punkt, wierzchołek). W ten sposób można dokonywać pomiarów punktowych, liniowych i poligonowych. Pozwala to także na wykonywanie bardzo dokładnych pomiarów i dodawanie obiektów na mapie bez konieczności przemieszczania się na znaczne odległości.

 

Cena dalmierza – ok. 10 500 zł.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE