lkt
Technika leśna

Ciągniki Valtra ze skrętnymi przednimi kołami

Dodano: 10.09.2014

W ofercie Valtry są już ciągniki o konstrukcji przegubowej. Jednak nowością jest rozwiązanie pozwalające na zastosowanie dodatkowej opcji przednich kół skrętnych. Rozwiązanie to zastosowane jest w ciągnikach wyposażonych w przekładnię Direct (N123, N143, N163)

Co interesujące, system ten działa przy niedużych prędkościach, by wraz z ich wzrostem automatycznie zmniejszał się zakres ruchu przegubowego. Dzięki czemu możemy pracować z jeszcze większą precyzją.
Dla przykładu ciągniki N163 Direct wyposażone są w przekładnię bezstopniową i układ hydrauliczny o wydatku 160 l/min, a dodatkowo także usztywnienie wychylenia przedniej osi. Dysponują one mocą 171 KM w trybie transportowym i pracach z WOM. Prędkość maksymalna (pracy) to 42 km/h przy zredukowanych obrotach silnika ? Ecospeed.
Do ciągników z przegubowym systemem kierowania są dostępne te same opcjonalne elementy co do innych ciągników Valtry, w tym stalowy zbiornik paliwa do prac leśnych.
Badania przeprowadzone przez firmę wskazują, że ciągniki przegubowe mogą wykonywać zadania ładowaczem czołowym o 35?40% szybciej niż ciągniki standardowe.
Przegubowy model N163 Direct będzie testowany zimą i wiosną 2014 roku. Produkcja seryjna zostanie stopniowo wprowadzona z końcem roku 2014.
Źródło: Valtra

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE