Husqvarna
xleasing
Okiem adwokata

Poradnik - wybrane zmiany w PZP 2016 r.

Dodano: 28.10.2016

GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.PL wraz z prawnikiem Łukaszem Bąkiem przygotowały specjalny poradnik o wybranych zmianach w PZP - możecie pobrać go w wersji PDF!

Redakcja GL i FIRMYLESNE.PL z prawnikiem w przystępny sposób prezentują w nim najważniejsze zmiany, które weszły w życie wraz z dużą nowelizacją, a które mają naszym zdaniem największe znaczenie dla zuli.

 

Treść poradnika została opracowana przy merytorycznym wsparciu Adwokata Łukasza Bąka, wspólnika w Kancelarii Prawnej Jaskot – Bąk, Adwokaci, który omówił i skomentował niektóre elementy nowelizacji w bardzo czytelny sposób.

 

Poradnik odnosi się wyłącznie do zamówień na usługi leśne o wartości powyżej 135.000 EUR.

 

Wraz z nowelizacją z Lasów Państwowych zdjęto bowiem obowiązek stosowania prawa zamówień publicznych do tzw. podprogowych przetargów na usługi leśne.

 

Zamówienia, o wartości niższej niż wskazana powyżej kwota, będą rządziły się zatem innymi niż wynikające z PZP zasadami. Nie wykluczone, że Lasy Państwowe opracują w tym zakresie jakieś wewnętrzne procedury przetargowe, czemu, jako redakcja, będziemy się z uwagą przyglądać.

 


Zasadą ogólną nowelizacji jest to, że jej treść ma zastosowanie do przetargów ogłaszanych po 28 lipca 2016 r. W najbliższych tygodniach możemy zatem spodziewać się przetargów w LP podporządkowanych już nowym przepisom.

 

Poradnik do pobrania::

 

Wybrane zmiany w PZP 2016 - poradnik Gazety Leśnej pdf

 

 

Czytaj także: www.gazetalesna.pl

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE