oleje Klimowicz Neste
Lasy Państwowe

Strażnik leśny postrzelił agresora

Dodano: 16.11.2020

6 listopada w lesie nieopodal Antoniowa k. Starej Kamienicy (RDLP we Wrocławiu), strażnik leśny ranił agresywnego mężczyznę oddając do niego strzał.

 

 

Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze do końca jasne - zarówno policja, jak i leśnicy nie są chętni do udzielania informacji. Tłumaczą, że trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie całej sytuacji.

 

Z zebranych informacji przez lokalne media wynika, że mężczyzna, najprawdopodobniej mieszkający w tamtejszej okolicy wdał się w bójkę z turystami. Powód agresji nie jest natomiast znany.

 

Sam incydent potwierdza Patrycja Opalińska rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, która tłumaczy, iż także nie może udzielić dokładnych informacji o wieku mężczyzny, miejscu jego zamieszkania, jak również o bliższych okolicznościach tego zdarzenia.

 

Prawdopodobnie agresywny mężczyzna używając stalowego pręta ranił nim jedną przypadkowo napotkaną osobę. O zdarzeniu powiadomiona została policja. Ta z prośbą o wsparcie zwróciła się do przebywających w okolicy strażników leśnych.

 

Agresywny mężczyzna swoją złość skierował na przybyłych leśników. Te informacje również potwierdza pani rzecznik, która unika odpowiedzi na pytania o przebieg zdarzenia.

 

Strażnik leśny wyjął broń i jej użył. – Komendant działał nie tylko w obronie swojego bezpieczeństwa, ale taż w obronie bezpieczeństwa reszty obecnych tam osób. – tłumaczy rzecznik RDLP we Wrocławiu, która zapewnia, iż straż leśna przechodzi szkolenia i na miejscu wszystko odbywało się zgodnie ze wszystkimi procedurami.

 

 

 

 

 Źródło: lwowecki.info, 24jgora.pl

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE