stihl
Lasy Państwowe

Roszady w Gospodarstwie Rybackim należącym do LP

Dodano: 28.09.2020

Pracownicy Gospodarstwa Rybackiego w Niemodlinie, należącego do LP stanowczo protestują przeciwko decyzji dotyczącej odwołania, z dnia na dzień, 2 lata przed emeryturą, Dyrektora Marka Adamusa, magistra ichtiologii z blisko 40 letnim stażem pracy, a powołanie w jego miejsce Pana Przemysława Kubowa.

 

 

- (...) Jedyną kwalifikacją Pana Kubowa jest bycie członkiem Solidarnej Polski. Mamy poważne wątpliwości czy Pan Kubów rozróżnia karpia od leszcza (...)  - piszą w liście skierowanym do szeregu państwowych instytucji Pracownicy Gospodarstwa Rybackiego w Niemodlinie.

 

Pracownicy GR wskazują brak wyobraźni przy tych roszadach związany z rozpoczynającym się za chwilę odłowem ryb.

 

- Dotychczas sprawy handlowe były domeną dyrektora Adamusa, który miał wyrobione kontakty i dużą wiarygodność w tym środowisku, dzięki czemu udawało się sprzedawać ryby. Czy Pan Kubów będzie równie skuteczny? - pytają i podkreślają, że dotychczas powołany dyrektor w poprzednim miejscu pracy zajmował się strefą płatnego parkowania, a wcześniej miał nieudane epizody pracy w samorządzie i mediach lokalnych.

 

W obecnej chwili PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin prowadzi działalność na obszarze 961,23 ha położonych na terenie Nadleśnictw Opole, Tułowice oraz Rudy Raciborskie. Zgrupowane w sześciu obiektach stawy to zbiorniki śródleśne, zasilane wodami opadowymi . Podstawą działalności jest chów i hodowla karpia. Prowadzony jest pełny 3 letni cykl hodowlany, od tarła naturalnego, poprzez odchów materiału zarybieniowego, aż do produkcji ryby handlowej przeznaczonej na zaopatrzenie rynku.

 

 

Źródło: 24opole.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE