stihl
Lasy Państwowe

"Przegląd" o LP

Dodano: 02.12.2020

W najnowszym numerze "Przeglądu" ukazał się artykuł poświęcony Lasom Państwowym. Numer jest aktualnie do dostania w kioskach.

 

 

Tygodnik pisze o Janie Kosiorowskim, dyrektorze RDLP w Krakowie i założonej m.in przez dyrektora fundacji Dla Niepodległej. O sprawie pisaliśmy tutaj: http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/polityczne_powiazania_szefa_rdlp_w_krakowie,4563

 

Sprawa dotyczy najmu za bezcen gajówki dla prof. Janusza Sowy, oraz budowy kaplicy w Puszczy Niepołomickiej, na którą miały się złożyć nadleśnictwa RDLP w Krakowie.

 

Kolejna opisana przez "Przegląd" sprawa dotyczy RDLP we Wrocławiu, na terenie której miało dochodzić do faworyzowania jednego z zakładów usług leśnych w rozstrzygnięciach przetargowych na prace leśne. Mało tego, jeden z dawnych leśniczych, aktualnie wysoko postawiony w jednym z nadleśnictw miał płacić "do ręki" robotnikom leśnym. 

 

Leśniczy, który poinformował o nieprawidłowościach mówi, że ciągle jest atakowany przez swoich przełożonych przez co pogorszył się jego stan zdrowia. Był zastraszany zwolnieniem dyscyplinarnym, a komisja stwierdziła wobec niego mobbing. Mimo to podejrzewany przełożony nadal zajmuje wysokie stanowisko w Nadleśnictwie Głogów.

 

Zastraszony leśniczy chce przekazać dowody i potwierdzić zarzuty wobec swoich przełożonych przed CBA.

 

Na zakończenie "Przegląd" przywołuje sytuację z RDLP w Białymstoku i sprawę budowy kaplicy w Czerlonce przez fundację Ekologiczne Forum Młodzierzy, której założycielem jest m.in. ks. Duszkiewicz, ówcześnie zatudniony w tej RDLP. Pieniądze miały pochodzić z funduszu nadleśnictw na cele społecznie użyteczne.

 

 

 

 

Źródło: Przegląd

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE