prime leasing
Lasy Państwowe

Pierwsze efekty zielonogórskich pakietów

Dodano: 27.11.2018

Rzeźnia w lubuskich lasach - tak napisał nam jeden z przedsiębiorców z tego terenu. Dlaczego?

Powodem są rozstrzygnięcia przetargów na usługi leśne w nadleśnictwach tejże RDLP.

 

 

Pisaliśmy już, że RDLP w Zielonej Górze wprowadziła pakiety hodowlane i harwesterowe. Spotkało się to z protestami przedsiębiorców leśnych - zobacz klikając w link poniżej.

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/protesty_w_zielonej_gorze,4066

 

Teraz są już publikowane informacje z otwarcia ofert w wielu nadleśnictwach tej dyrekcji. Jak można się było spodziewać, lokalni przedsiębiorcy zaoferowali na pakiety hodowlane często znacznie wyższe kwoty, niż przeznaczyły nadleśnictwa. Za to w pakietach harwesterowych rozegrała się wojna na stawki. Oferty złożyło wiele firm spoza RDLP w Zielonej Górze. Zaniżenia sięgają tu 30%!

 

Dla przykładu w pierwszym wg alfabetu nadleśnictwie Babimost na pakiet harwesterowy nadleśnictwo przeznaczyło 1 mln 488 tys. zł. A najniższa oferta to: 1 mln 233 tys. zł, czyli o ponad 255 tys. mniej (-17%).

 

W kolejnym Nadleśnictwie Brzózka pakiet harwesterowy nadleśnictwo wyceniło na 1 mln 928 tys. zł, a najniższa oferta to 1 mln 690 tys. zł, czyli mniej o prawie 240 tys. zł (-12%).

 

I jeszcze Nadleśnictwo Krosno, gdzie były dwa pakiety harwesterowe, jeden o wartości 1 mln 811 tys. zł a drugi 2 mln 129 tys. zł. Oferty najniższe to odpowiednio: 1 mln 313 tys. zł (mniej o prawie 500 tys. zł, czyli o 27%)  i 1 mln 489 tys. zł (mniej o 640 tys. zł, czyli 30%).

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE