proml
Lasy Państwowe

Ostre wotum nieufności leśników wobec dyrektora Koniecznego

Dodano: 25.05.2020

Jak donosi oko.press, Rada Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” wyraziła wotum nieufności wobec Dyrektora Generalnego LP Andrzeja Koniecznego!

 

 

"Leśnicy, w tym członkowie leśnej Solidarności, są zbulwersowani ostatnimi zmianami kadrowymi w LP na stanowiskach kierowniczych, poczynionymi przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z pominięciem prawa" - czytamy w stanowisku Rady Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

 

Chodzi tu o ostatnią nominację na dyrektora RDLP w Poznaniu dla Pani Ewy Jedlikowskiej, która to okazała się nie mieć jednak wymaganego dla tego stanowiska stażu pracy w LP. I po zaledwie dniu złożyła rezygnację.

 

Pisaliśmy o tym tu:

http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/nowi_dyrektorzy_rdlp_aktualizacja_19052020,4445

 

Związkowcy piszą, że "Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” nie może bezczynnie i bezkrytycznie przyglądać się łamaniu prawa dokonywanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych"  i "utraciła resztki zaufania do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych".

 

Leśnicy z "Solidarności" podkreślają, że działania dyrektora Koniecznego "zniweczyły wieloletnie wysiłki budowania wizerunku Lasów Państwowych w społeczeństwie polskim i zburzyły zaufanie rzeszy pracowników do kierownictwa LP".

 

W osobnym piśmie wotum nieufności poparł także Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”

 

Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” pisze wprost, że "z oburzeniem przyjmuje informacje o zmianach kadrowych w Lasach Państwowych, jakie dokonał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny w maju 2020 roku".

 

"Zafunkcjonowało wrażenie, że dobro lasów zeszło na dalszy plan" piszą związkowcy i podają przykład powołania na stanowisko RDLP w Poznaniu osoby, która nie miała wymaganych kwalifikacji.

I mocne słowa na koniec: "Podważone zostało morale leśnika, którego odbudowa nie dokona się po cofnięciu złych decyzji".

 

Oba pisma można przeczytać pod linkami:

 

Pismo Rady Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”

 

Pismo Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE