lkt
Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Janów Lubelski zakupiło maszyny i poszukuje operatorów

Dodano: 06.11.2020

Wczoraj, tj. 5 listopada na mediach społecznościowych ukazała się informacja, o dostarczeniu maszyn leśnych dla nadleśnictwa Janów Lubelski.

 

 

Po sprawdzeniu przez nas informacji okazało się, że rzeczywiście nadleśnictwo w styczniu br. rozpisało przetarg na dostawę dwóch maszyn - harwester i forwarder.

 

Do nadleśnictwa wpłynęła jedna oferta od firmy Forex Polska. Wybrano maszyny John Deere  - modele 1270G oraz 1510G.

 

Wartość zamówienia to 4 055 517,97 zł brutto + za przegląd okresowy 119 127,67 zł brutto. Możliwe jest wydłużenie gwarancji do 36 miesięcy.

 

Na ten zakup zamawiający przeznaczył kwotę 4 674 000 zł. Jak czytamy w informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, złożona oferta mogła otrzymać punkty za np. obrotową kabinę w forwarderze i harwesterze (15 pkt.). Pozostałe kryteria to: cena (60 pkt.), koszty przegladów okresowych (10 pkt.), niwelowana kabina w harwesterze (5 pkt.), wydłużenie terminu gwarancji (10 pkt.) - razem 100 pkt.

 

Szczegóły dotyczące przetargu można znaleźć pod linkiem: 

https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_lublin/nadl_janow_lubelski/zamowienia_publiczne/pg_202001270710043344909

 

W sieci pojawiają się komentarze oburzonych przedsiębiorców leśnych, stwierdzające, że LP twierdzą iż nie mają pieniędzy na wykonywanie usług leśnych, (czego dowodem mają być odchodzący na emeryturę pracownicy), ale za to maszyny mogą za miliony kupować. Ale to jeszcze nie wszystko.

 

Nowe maszyny potrzebują oczywiście operatorów. W związku z tym Nadleśnictwo szuka także 4 osób do pracy na ww. maszynach. Wymagania i szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie nadleśnictwa, klikając tutaj:

https://janowlubelski.lublin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/5VzB/content/nabor-na-stanowisko-operatora-maszyn-lesnych-harwester-i-forwarder

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE