oleje Klimowicz Neste
Lasy Państwowe

LP wspierają działalność o. Rydzyka

Dodano: 09.03.2021

Lasy Państwowe w ostatnich kilku latach przelały 0,5 mln zł do fundacji zw. z T. Rydzykiem. Tak wynika z odpowiedzi LP na interwencję senatorską Krzysztofa Brejzy.

 

 

Senator opozycji zapytał o okres od grudnia 2015 roku do 17 lutego 2021 r. Z odpowiedzi nadesłanej przez Andrzeja Koniecznego, dyrektora generalnego Lasów Państwowych, wynika, że leśnicy wspierali przedsięwzięcia redemptorysty. Jak podaje TVN24.pl, największa kwota w wysokości ponad 428,5 tys. zł trafiła do Fundacji Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk.

 

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych zapłaciło w 2017 roku 120 tys. zł za współorganizację konferencji naukowej pt. "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś". Z kolei w 2020 roku ponad 122 tys. zł przeznaczono na produkcję i emisję na antenę TV Trwam trzech odcinków programu o zadaniach i roli LP w prowadzeniu gospodarki leśnej. Ponadto Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu i nadzorowane nadleśnictwa w ubiegłym roku przeznaczyły 71 340 zł na produkcję i emisję 10 filmów o tematyce związanej z lasem i gospodarką leśną.

 

Prawie 20 tys.zł trafiło do spółki Bonum, głównie z przeznaczeniem na usługi gastronomiczne i noclegowe.

 

Z kolei spółka Spes, która wydaje "Nasz Dziennik", otrzymała przelewy na ponad 16,5 tys. zł.

 

Jak czytamy w odpowiedzi na pytania senatora, m.in. w 2019 roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu i Radomiu, a także Nadleśnictwo Rybnik wydały ponad 7,4 tys. zł na publikację ogłoszeń urzędowych.

 

Centrum Informacyjne Lasów Państwowych zapłaciło także 20 tys. zł Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu za promocję LP. 

 

 

 

 

 

Źródło: Twitter, wp.pl, tvn24.pl

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE