obrol
fcc
Lasy Państwowe

Lasy Państwowe pod nadzorem nowego resortu? [aktualizacja]

Dodano: 05.11.2019

Jak podaje "Nasz Dziennik", pieczę nad Lasami Państwowymi może sprawować nowy resort odpowiedzialny za spółki Skarbu Państwa, czyli Ministerstwo Zasobów Narodowych, które ma powstać w nowym rządzie.

 

 

Nowym resortem ma najprawdopodobniej pokierować Jacek Sasin (PIS).

 

Scenariusz wyprowadzenia LP spod zarządu Ministerstwa środowiska może być przeprowadzony w całości, lub tylko w części, np. poprzez wydzielenie z LP programów fotowoltaiki i innnych związanych z "Czystym powietrzem", które miałyby przejść pod nowe ministerstwo. Wówczas reszta pozostałaby pod nadzorem MŚ.

 

Leśnikom nie podobają się powyższe plany. Są oni zaniepokojeni jakimikolwiek próbami ingerencji w obecny system funkcjonowania Lasów Państwowych.

 

Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ "Solidarność" Zbigniew Kuszlewicz w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" podkreśla, że leśnicy "są zawsze gotowi do protestów w obronie lasów".

 

[aktualizacja 6.11.2019 r.]

Jak podaje rmf24.pl, Ministerstwo Środowiska ma zostać podzielone na dwie części. Pierwsza - zajmująca się klimatem, panelami słonecznymi, wiatrakami, czystym powietrzem, walką z kopciuchami i być może także geologią ma trafić pod nadzór partii Jarosława Gowina. Przejmie ją albo minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz albo obecny prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Piotr Woźny.

 

Druga część, nadzorująca Lasy Państwowe, może natomiast trafić pod kuratelę Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

 

Pierwotnie LP miały trafić do ministerstwa zajmującego się spółkami Skarbu Państwa, którym będzie się zajmować wicepremier Jacek Sasin.

 

Zainteresowanie Lasami Państwowymi potwierdzają także politycy związani ze Zbigniewem Ziobrą, choć też podkreślają, że sprawa jeszcze nie jest przesądzona.

 

Minister gospodarki wodnej Marek Gróbarczyk poinformował dzisiaj, że prawdopodobnie do końca tygodnia poznamy skład nowego rządu.

 

 

 

 

Źródło: PAP, Nasz Dziennik, rmf24.pl

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE