ecotech las
Lasy Państwowe

Lasy Państwowe dofinansują "Bank Danych o Lasach"

Dodano: 18.07.2019

16 lipca 2019 roku, w Ministerstwie Środowiska, została podpisana umowa pomiędzy Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych a Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej na utrzymanie i rozwój Banku Danych o Lasach. Lasy Państwowe przeznaczą na ten cel 17,5 mln zł.

 

 

W ramach podpisanej umowy będą utrzymywane i rozwijane dotychczasowe funkcjonalności i moduły Banku Danych o Lasach (BDL). Przewidujemy także szereg przedsięwzięć rozwojowych, które np. wspomogą starostwa powiatowe w sprawowaniu nadzoru nad lasami prywatnymi ? powiedziała wiceminister Małgorzata Golińska.

 

Dzięki nowopowstałemu systemowi starostwa będą mogły bezpłatnie wgrać do niego dane z uproszczonych planów urządzenia lasu dla nadzorowanych przez siebie terenów leśnych. Z danych tych będzie automatycznie tworzona m.in. interaktywna mapa lasów.

 

Umowa przewiduje również rozwijanie i rozbudowę dotychczasowych modułów dotyczących map historycznych, danych łowieckich o informacje o zagrożeniach epidemiologicznych, czy informacji o zagospodarowaniu turystycznym.

 

 

Źródło: Ministerstwo Środowiska

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE