Farma
xleasing
Lasy Państwowe

Komisja Leśno - Drzewna o sprzedaży drewna

Dodano: 22.12.2016

19 grudnia br. odbyło się spotkanie Komisji Leśno - Drzewnej, na którym podsumowano wprowadzenie nowych zasad sprzedazy drewna, oraz omówiono wnioski z trwających procedur.

 

 

Lasy w 2017 roku  planują sprzedać w sumie rekordowe 40,5 mln m3.

 

Konrad Tomaszewski - dyrektor generalny LP poinformował uczestników spotkania o akcji i skutkach weryfikowania zgłoszonych przez przedsiębiorców w Portalu Leśno-Drzewnym ok. 9000 punktów przerobu drewna.

 

Na spotkaniu podano informację, że do dziś na etapie zasadniczym oraz podczas dwóch tzw. dogrywek, LP zaoferowały przedsiębiorcom 32,7 mln m3 surowca, z czego prawie 30 mln m3 znalazło nabywców.

 

Cena średnia za 1m3 drewna w umowie wyniosła 213,13 zł, czyli ok. 3,9 proc. więcej niż rok wcześniej.

 

Zdaniem Konrada Tomaszewskiego, członkowie KERM i senatorzy bardzo dobrze przyjęli wprowadzenie przez LP kryterium geografii zakupów, także swego rodzaju zasady wzajemności wobec klientów zagranicznych. Należy jednak dodać, że Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego takiego optymizmu nie wykazywała na wspomnianym spotkaniu.

 

Szef biura PIGPD - Bohdan Czemko przedstawił liczne zarzuty wobec nowych zasad sprzedaży, które zdaniem LP kłócą się z wcześniejszymi deklaracjami izby.

 

Obejrzyj posiedzenie Komisji Senackiej TUTAJ

 

Obecny na spotkaniu KLD, prezydent PIGPD Sławomir Wrochna przyznał, że oświadczenie pana Czemki w Senacie nie było z nim konsultowane i nie zgadza się z politycznymi wątkami jakie w nim się pojawiły. Wskazał jednak, że w tym wystąpieniu padła informacja, że PIGPD generalnie popiera nowe zasady sprzedaży, choć ma obawy wobec skutków niektórych rozwiązań.

 

 

Film z Komisji Leśno - Drzewnej:

 

 

 

 

Sprawozdanie PIGPD ze spotkania Komisji Leśno - Drzewnej - kliknij TUTAJ

 

 

JH

 

Źródło: lasy.gov.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE