proml
Lasy Państwowe

Gierki polityczne o LP

Dodano: 14.04.2021

Aktualne zmiany w Lasach Państwowych są elementem gry politycznej między PIS-em, a Solidarną Polską.

 

 

Jak podaje onet.pl, jeżeli Solidarna Polska poprze Fundusz Odbudowy, może zachować pieczę nad lasami, ale prędzej czy później PIS będzie chciał je odzyskać. Przecież LP zarządzają majątkiem wartym ok. 9 miliardów złotych, a sama firma oferuje atrakcyjne stanowiska dla działaczy partyjnych.

 

PIS już od jakiegoś czasu próbuje przejąć LP - np. próbując wyłączyć LP spod jurysdykcji ministerstwa środowiska i włączyć je pod ministerstwo rolnictwa, ale ustawę zawetował Prezydent Andrzej Duda.

 

Zmiany, które aktualnie mają miejsce w LP również są prawdopodobnie elementem politycznej gry - p.o. dyrektora Józef Kubica jest członkiem Solidarnej Polski, jego głównym zadaniem będize wyciszyć szum medialny wokół LP. Nie jest uwikłany w żadną aferę, nie będzie także rozliczał poprzedników czy dyrektorów LP.

 

Zmienił się także rzecznik LP. Annę Malinowską na tym stanowisku zastąpi Michał Gzowski, prezes Solidarnej Polski w okręgu elbląskim, asystent społeczny ministra Michała Wosia, wcześniej Szef gabinetu politycznego oraz rzecznik ministra środowiska i doradca Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

 

Po tych ruchach walka o LP została zawieszona ale raczej tylko na jakiś czas. Jak zauważa onet, brak w tym wszystkim merytorycznej rozmowy o funkcjonowaniu LP, a władzy przeszkadzają zwykli leśnicy, którzy nie mają legitymacji partyjnej.

 

 

 

Źródło: onet.pl

 

 

 

Komentarze (1)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

KRZYSZTOF B... Dodano 14.04.2021

Jak się tak na to wszystko patrzy i słucha, to widać, słychać i czuć, że politycy nie rozumieją, że LP to SKARB PAŃSTWA czyli wszystkich Polaków !

Jak się tak na to wszystko patrzy i słucha, to widać, słychać i czuć, że politycy nie rozumieją, że LP to SKARB PAŃSTWA czyli wszystkich Polaków !

Dodaj odpowiedźX

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE