tex-star
WBleasing
farma x-mas
Lasy Państwowe

Drewno - zasady sprzedaży na 2017 rok

Dodano: 23.09.2016

12 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, po raz czwarty odbyła się konferencja branżowa KOOPDREW 2016. O proponowanych kierunkach zmian w zasadach sprzedaży drewna mówił Konrad Tomaszewski - dyrektor generalny LP.

Podczas konferencji poruszono szereg tematów, jednak największe zainteresowanie budziło wystąpienie Generalnego Dyrektora Lasów Państwowych - Konrada Tomaszewskiego, którego celem było przybliżenie wszystkim słuchaczom zasad sprzedaży drewna z Lasów Państwowych na rok 2017.

 

Jak mówił dyrektor - sprzedaż drewna dla przedsiębiorców prowadzona będzie jednorazowo na cały rok i w oparciu o jedną tylko procedurę, którą będzie konkurs ofert zakupu, wycenianych punktowo w oparciu o 3  kryteria: oferowaną cenę, zwyczaj kupiecki (czyli zachowanie tradycyjnych miejsc, sortymentów i ilości zakupów) i geografię – czyli zakupy jak najbliżej miejsca przerobu.

 

Składać oferty będzie można na 100% swej historii, wyliczonej w kilku wariantach do wyboru.

 

Wg odrębnych procedur sprzedawane będzie drewno energetyczne  i drewno szczególne (cenne). Utrzymana będzie pula drewna „rozwojowa” (dawniej „inwestycyjna”), ale w ograniczonym wymiarze i pod kontrolą.

 

Sprzedaż detaliczna też objęta będzie ścisłą kontrolą. Na „bieżące e-drewno” trafi tylko drewno nie sprzedane w zwykłych procedurach, zwroty itp.

 

W tej chwili brak jest nadal definicji „drewna energetycznego”, która zgodnie z ustawą OZE musi być ustalona rozporządzeniem 3 ministrów.

 

 

 

Źródło: www.mtp.pl

Zdj. www.mtp.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE