proml
Informacje

Zasady sprzedaży drewna z wiatrołomów

Dodano: 14.09.2017

Drzewiarze nie będą zadowoleni. DGLP wydało zarządzenie o sprzedaży drewna z nadleśnictw objętych sierpniową klęską. Niestetety dla drzewiarzy, sposób oraz warunki tej sprzedarzy nie uwzględniają ich postulatów.

 

 

Jak podaje portal drewno.pl, na 15. września br.  wyznaczono termin rozpoczęcia składania ofert na zakup drewna pozyskiwanego z sierpniowych wiatrołomów. Do procedury przetargowej dopuszczone zostały wyłącznie podmioty, które zakwalifikowane zostały jako uprawnione do zakupów z tzw. "puli rozwojowej". Jedynym kryterium oceny ofert ma być cena, przy czym leśnicy nie przewidują jej obniżenia.

 

Dodatkowo przystępujący do zakupów muszą podpisać oświadczenie, na mocy którego m.in. zrzekają się części uprawnień związanych z możliwością składania reklamacji na jakość drewna oraz godzą się na pełną inwigilację swoich przedsiębiorstw przez Lasy Państwowe.

 

Jednocześnie podmioty dokonujące zakupów w tej procedurze muszą zrzec się prawa do cesji zakontraktowanego surowca drzewnego oraz prawa do jego dalszej sprzedaży w postaci nieprzerobionej (chyba, że odsprzedaż tego drewna, z należycie umotywowanych względów, odbędzie się po cenach nabycia powiększonych co najwyżej o koszty nabycia oraz będzie komunikowana przez sprzedającego za pośrednictwem Portalu Leśno-Drzewnego).

 

 

Źródło: drewno.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE