WBleasing
Informacje

Zarządy województw o dotacjach z RPO dla zuli

Dodano: 03.01.2017

Publikujemy stanowiska kilku województw, które pozwalają zulom starać się o dotacje unijne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

 

 

O dotacjach z RPO mogliście się od nas dowiedzieć, że 7 województw pozwoli zulom wnioskować o środki z UE w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

9 województw na razie albo nie dopuszcza takiej możliwości, albo udzieliło niejednoznacznych odpowiedzi.

 

Miejmy jednak nadzieję, że negatywne stanowiska zostaną jeszcze przez zarządy województw dointerpretowane bądź całkowicie zmienione na korzyść zuli.

 

Dzisiaj publikujemy kilka pozytywnych stanowisk w tej sprawie uzyskanych od wspomnianych wyżej 7 województw:

 

Dolnośląskie 1

Dolnośląskie 2

Kujawsko-Pomorskie

Lubuskie

Opolskie

Pomorskie

Wielkopolskie 1

Wielkopolskie 2

Zachodniopomorskie

 

 

Przypomnijmy, że Dyrekcja Generalna LP zwróciła się do wszystkich 16 województw z pytaniem, czy przedsiębiorcy leśni prowadzący działalność pod PKD 02.40.Z PKD mogą wnioskować o wsparcie udzielane w ramach wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Od 7 marszałków przyszła odpowiedź twierdząca, od 9 odmowna lub niejednoznaczna.

 

Tymczasem korzystne dla firm leśnych stanowisko w tej sprawie zajął już w 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKIK poinformował, że nie ma przeszkód w udzielaniu dotacji sektorowi leśnemu w ramach pomocy regionalnej.

 

Załącznik:

Pismo UOKIK w sprawie dotacji dla zuli 

 

DGLP zwróciła się w grudniu do Ministerstwa Środowiska z prośba o ujednolicenie stanowisk województw. Wskazała jednocześnie na prezentowane przez przedsiębiorców leśnych stanowisko, iż bezpodstawne wykluczanie przedsiębiorców leśnych może być odczytane jako działanie na ich szkodę i może skutkować wystąpieniami do Komisji Europejskiej z prośbą o interwencję.

 

 RJ

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE