husqvarna
Informacje

Zapraszamy na kurs brakarski! [aktualizacja]

Dodano: 18.12.2019

Od 29.02 do 6.03.2020 r. odbędzie się kurs brakarski. Zainteresowanych zachęcamy do zapisów!

 

 

Surowiec drzewny stanowi największą część kosztów w tartacznictwie. Każda złotówka zaoszczędzona podczas jego zakupu przekłada się bezpośrednio na wzrost zysku przedsiębiorstwa.

 

Teoretycznie cena, jaką spłacimy za drewno zależy od jego jakości. W rzeczywistości często jakość drewna trafiającego do zakładu odbiega od zapisanej w dokumentach. Brak prawidłowej kontroli jakości surowca powoduje, że firmy przepłacają za kupowane drewno.

 

Sytuacja ta skłoniła firmę Forest Consulting Center do opracowania wspólnie z portalem drewno.pl programu kursu brakarskiego, skierowanego na przedsiębiorców leśnych i tartaczników.

 

We wspomnianych szkoleniach brali udział m.in. pracownicy firm IKEA i Black Red White, a także mniejszych przedsiębiorstw co przełożyło się na ich sukcesy w reklamacji drewna. Program szkolenia powstał w oparciu o aktualnie obowiązujące Zarządzenie DGLP dot. organizacji kursów brakarskich.

 

W zakres szkolenia wchodzą zagadnienia m.in. rozpoznawania wad drewna, klasyfikacji surowca, szacunku brakarskiego na pniu oraz skutecznego przeprowadzenia procesu reklamacji surowca. Pozytywne ukończenie kursu oraz zaliczenie egzaminu końcowego przed 3-osobową komisją, w skład której wchodzą instruktorzy brakarstwa, dają uprawnienia III klasy brakarskiej.

 

Zapraszamy do zapisów na kurs w styczniu. Więcej informacji na stronie forestcc.pl lub pod numerem telefonu 690 800 290.

 

 

<artykuł sponsorowany>

Materiały i źródło: FCC

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE