oleje Klimowicz Neste
Informacje

Wyścig drewnianych wieżowców

Dodano: 27.10.2020

Pod koniec sierpnia br. rozpoczęto budowę drewnianego wieżowca, który ma być nowym rekordzistą wysokości tego typu budowli na świecie. Ascent, bo tak nazywa się ten projekt powstaje w USA, w miejscowości Milwaukee. Będzie miał 25 pięter i ponad 86 m wysokości.

 

 

Pierwsze prace ziemne nad budowlą ruszyły już wiosną. Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń od miasta, w sierpniu br. rozpoczęto prace nad fundamentami.

 

Ascent będzie miał 284 stopy, czyli 86,56 m wysokości i miejsce na 259 luksusowych apartamentów. Pierwotnie planowano 23 kondygnacje, projektanci jednak dodali dwie kondygnacje do szczytu, aby móc - przynajmniej tymczasowo - ubiegać się o rekord najwyższego drewnianego wieżowca na świecie. Rekord ten należy jeszcze do Mjøstårnet w Norwegii, który ma 84,5 m wysokości.

 

Ascent został zaprojektowany przez Korb + Associates Architects w Milwaukee. Wykonaniem projektu zajmują się New Land Enterprises i Wiechmann Enterprises, obie z siedzibą w Milwaukee. Za dostawę, logistykę i montaż elementów drewnianych odpowiada firma Swinerton Mass Timber z Portland w stanie Oregon. Firma specjalizuje się w projektach budowlanych z drewna klejonego warstwowo i krzyżowo.

 

Zakończenie budowy planowane jest na lato 2022 roku.

 

Ascent prawdopodobnie długo nie będzie dzierżył tytułu najwyższej budowli z drewna, bowiem najpóźniej w 2025 roku ma zostać ukończony drewniany wieżowiec zaplanowany w Sydney z 40 piętrami i 180 m wysokości.

 

 

 

 

Źródło: forstpraxis.de

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE