kramp
stihl
Informacje

Walne zebranie PLIG

Dodano: 24.11.2016

19 listopada w Przeźmierowie koło Poznania odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej

 

Rada PLIG chciała się spotkać z Członkami jeszcze w okresie przetargowym, stąd zwołane zostało Nadzwyczajne Walne Zebranie.

„Zwykłe” Walne odbędzie się na początku przyszłego roku, gdy podsumować już będzie można oficjalnie pierwszy rok działania PLIG, złożyć sprawozdania finansowe i z działalności poszczególnych organów Izby.

 

Na spotkaniu 19 listopada dokonano zmian w Radzie PLIG: Bogusławę Wojciechowicz, która zrezygnowała z zasiadania w Radzie, po przeprowadzeniu wyborów zastąpił Jacek Broniewicz, przedsiębiorca leśny z Wołowa (RDLP we Wrocławiu). Komisją skrutacyjną kierował Tomasz Dziedzic.

 

Z zasiadania w Komisji Rewizyjnej, w związku z kandydowaniem w wyborach na Członka Rady, zrezygnował Przemysław Nachman.

 

Podjęto uchwałę o podjęciu działań zmierzających do stworzenia struktur regionalnych PLIG.

Powstać mają 4 makroregiony powiązane z poszczególnymi RDLP:


•    Makroregion północny zachód: Szczecin, Szczecinek, Toruń, Piła
•    Makroregion północny wschód: Białystok, Olsztyn, Gdańsk, Warszawa
•    Makroregion południowy zachód: Wrocław, Zielona Góra, Poznań, Katowice
•    Makroregion południowy wschód: Lublin, Krosno, Radom, Kraków, Łódź.  

 

Docelowo z makroregionów w razie potrzeby mogą się wydzielać regiony, powiązane już z jedną RDLP. W każdym makroregionie powołani mogą być pełnomocnicy Rady PLIG w celu koordynacji prac związanych z organizacją struktur w makroregionie.Walne zdecydowało, że Członek pierwszy raz wstępujący do PLIG w pierwszym roku członkostwa ma możliwość wpłacenia składki w wysokości 100 zł za każdy miesiąc, jaki pozostał od momentu wstąpienia do Izby do końca roku kalendarzowego.

 

Podjęto też uchwałę w sprawie zwrotów Członkom PLIG kosztów za noclegi i dojazdy na spotkania w celu reprezentowania Izby.

 

Walne powołało także Sekcje Kobiet PLIG.

 

Sporo miejsca poświęcono dyskusji nad prowadzonymi przez LP pracami dotyczącymi nowelizacji Katalogów pracochłonności prac leśnych. Izba aktywnie włączyła się w te prace.

 

Podczas Walnego szczegółowe informacje na temat dotychczasowych działań i planów PLIG przedstawił Rafał Jajor, dyrektor biura PLIG.

Informacje te uzupełnili Członkowie Rady, w tym Prezydent Mariusz Rakowski, Wiceprezydent Robert Gruszka i reprezentujący region lubelski Członek Rady Wojciech Wójtowicz.

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE