tex-star
WBleasing
farma x-mas
Informacje

Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych - konferencja

Dodano: 10.09.2016

III Międzynarodowa Konferencja Naukuowa pt. "Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych" będzie miała miejsce w Białowieży, w dniach od 22 do 24 września br.

Zakres tematyczny konferencji:

1. Wielofunkcyjność obszarów przyrodniczo cennych.

2. Lasy, parki narodowe i krajobrazowe - dobre praktyki.

3. Ekofirma, przedsiębiorczość na obszarach przyrodniczo cennych.

4. Innowacyjność w turystyce.

5. Zarządzanie, informacja i promocja w turystyce.

6. Rewitalizacja miast turystycznych.

7. OZE na obszarach przyrodniczo cennych.

8. Fundusze europejskie w rozwoju obszarów przyrodniczo cennych.

 

Głównym założeniem organizatorów III MKN „Turystyka na obszarach przyrodniczo cennych” jest dopasowanie tematyki sesji merytorycznych do zdiagnozowanych problemów rozwoju społecznego
i gospodarczego obszarów przyrodniczo cennych i aktualnej sytuacji związanej ze strategicznymi dylematami na temat możliwości wsparcia dla tych obszarów oraz form ich ochrony.

 

 Ważnym elementem debat będą z pewnością zapisy przyjętej na ubiegłorocznej konferencji Deklaracji Białowieskiej 2015, która może stanowić podstawę do stawiania kierunkowych pytań jak rozwijać turystykę na obszarach przyrodniczo cennych.

 

Tematami dyskusji i paneli na tegorocznej konferencji będę zagadnienia wielofunkcyjności obszarów przyrodniczo cennych oraz poszukiwanie dobrych praktyk w obszarach zarządzania zasobami i rozwijania przedsiębiorczości.

 

Szczególnym obszarem dyskusji będzie gospodarka leśna w kontekście zasad zrównoważonego rozwoju, planowania zintegrowanego i zachowania bioróżnorodności na chronionych obszarach leśnych. Niezwykle istotnymi tematami będą również: problematyka rewitalizacji miast turystycznych, zagadnienia korzystania z rozwiązań OZE na obszarach przyrodniczo cennych oraz fundusze unijne w rozwoju obszarów chronionych.

 

Patronatem medialnym wydarzenia jest portal firmylesne.pl i GAZETA LEŚNA.

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE