husqvarna
Informacje

Tereny poklęskowe - sytuacja aktualna (kwiecień 2018)

Dodano: 16.04.2018

Jak podała DGLP, w toruńskiej dyrekcji do końca marca pozyskano niemal 2,4 mln m3 drewna, a rąk do pracy i sprzętu wciąż przybywa.

 

 

Obecnie w 14 „klęskowych nadleśnictwach” (Bydgoszcz, Czersk, Gołąbki, Przymuszewo, Różanna, Runowo, Rytel, Solec Kujawski, Szubin, Tuchola, Zamrzenica, Żołędowo, Lutówko i Woziwoda) pracuje aż 111 zakładów usług leśnych.

 

Obecnie ścinki, przerzynki i okrzesywania dokonuje 129 harwesterów, wspieranych przez 120 forwarderów, 225 ciągników i przyczep samozaładowczych, a także 24 skiderów, które zrywają surowiec do dróg wywozowych.

 

Służba Leśna została wsparta dodatkową obsadą, m.in. 50 podleśniczych, w celu usprawnienia prac porządkowych. Praca musi odbywać się również w soboty.


Nadleśnictwa pracują również nad aneksami do planów urządzania lasu. Część nowych dokumentów już została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Aneksy zostały zatwierdzone dla nadleśnictw Tuchola, Woziwoda, Czersk i Przymuszewo.

 

Nad nowymi planami urządzenia lasu pracują także nadleśnictwa Rytel i Runowo, dokumenty będą obowiązywały od 2020 do 2029 r.

 

W opracowaniach wykorzystano zlecone i przygotowane ortofotomapy (zdjęcia lotnicze). Okres obowiązywania poprzednich planów dla tych nadleśnictw, ze względu na klęskę, uległ skróceniu.

 

 

Źródło: lasy.gov.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE