Kirdzik
xleasing
Informacje

Targi w Rogowie [aktualizacja]

Dodano: 06.09.2017

 W środę 6 września rozpoczęły się w Rogowie pod Łodzią targi leśne. Potrwają do piątku.

 

 

Choć na targach, według listy organizatorów, jest ponad 70 wystawców, targi upływają pod znakiem wielu nieobecności. Z harwesterów zobaczyć można dokładnie trzy maszyny na trzech stoiskach. Z wielkiej trójki, czyli marek wiodących, obecna jest tylko jedna.

 

Forwarderów naliczyłem 5 sztuk. Z przyczep zrywkowych obecne są trzy czy cztery marki, ale brak tych wiodących, choć jeszcze dwa lata temu były dwie z nich. Skidery? Dwie marki. I tak dalej. Dwa lata temu stoiska ułożone były wzdłuż pętli w lesie, teraz są w dwóch ślepych alejkach, ale za to ciaśniej rozłożone i nie trzeba się tak nachodzić.

 

Maszyny są prezentowane stacjonarnie, czasem jakaś porusza żurawiem. Są za to np. po raz pierwszy widziane na targach leśnych w Rogowie stoiska firm zajmujących się np. budownictwem drewnianym. Są też pokazy rzeżbienia pilarką.

 

Na dzisiejszym otwarciu miał być dyrektor generalny LP, ale był obecny jedynie w telewizyjnym przekazie, na telebimie. Za to pogoda była łaskawa i padać zaczęło dopiero po 16.00.

 

Wystawcy zgodnie mówią, że zwiedzających jest mało, szczególnie nie widać przedsiębiorców leśnych. Może przyjadą w kolejne dni. Są za to jak zawsze pracownicy Lasów Państwowych, choć chyba też w mniejszej liczbie niż dwa lata temu.

 

Tyle narzekania, teraz dobre strony. Mniej zwiedzających sprawia, że każdemu zwiedzającemu sprzedawcy mogą poświęcić więcej czasu. Można też bez tłoku pooglądać maszyny.

 

Jest kilka nowości, np. pierwszy raz w Polsce białoruska marka Amkodor, czy nowa pilarka Husqvarny 572HP albo EcoLog serii E. Część innych wystawców też ma na swoich stoiskach nowości.

 

Czy więc warto przyjechać na targi? Pomimo wszystko - warto. Wiedzy nigdy dosyć, a podróże kształcą. Można kogoś spotkać, coś nowego zobaczyć, porozmawiać, coś kupić (jest trochę ubrań, siekier itp.)

 

FIRMYLESNE.pl i GAZETA LEŚNA czekają na Was do piątku na stoisku nr 77 w lesie. Mamy dla Was wiele fajnych gadżetów, można zaprenumerować gazetę i napić się kawy. ZAPRASZAMY!

RJ

 

 

[AKTUALIZACJA]

 

Drugiego dnia, w czwartek, zwiedzającyh targi było znacznie więcej. Przyjechali przedsiębiorcy leśni, szczególnie Ci, którzy mieli bliżej, z terenów RDLP w Łodzi czy w Warszawie. Ale byli i przedsiębiorcy ze Śląska czy  terenu RDLP w Gdańsku. Na stoisku portau FIRMYLESNE.pl i GAZETY LEŚNEJ odwiedziło nas wielu naszych prenumeratorów. Pewnie jutro, w piątek, będzie podobnie.

 

Jutro w Rogowie ma być 18 stopni (temperatura odczuwalna ok. 13 stopni, bo będzie wiało). I najważniejsze - nie będzie padać.

 

ZAPRAASZAMY pod nasz pomarańczowy namiot w lesie, stoisko 77.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE