oleje Klimowicz Neste
Informacje

Sześćdziesiątka Husqvarny

Dodano: 27.12.2019

W 2019 r. firma Husqvarna obchodzi jubileusz 60-lecia wprowadzenia na rynek pierwszej swojej pilarki.

 

 

Współpraca inżynierów z profesjonalnymi użytkownikami pozwoliła poznać i zrozumieć wyzwania stojące przed drwalami, co zaowocowało produkcją innowacyjnych pilarek, znanych na całym świecie. Marka, jak zaznacza producent, tworzy maszyny z myślą o użytkowniku i łatwości ich obsługi, wdrażając w pilarkach inteligentne rozwiązania i innowacje, takie jak: system antywibracyjny, opatentowany bezwładnościowy hamulec bezpieczeństwa czy technologia Air Injecton? ? system filtracji powietrza. Husqvarna od lat stara się doskonalić swoje produkty.

 

W listopadzie 1959 r. firma wprowadziła na rynek pierwszą pilarkę ? model Husqvarna 90. Powstała ona na zamówienie właściciela lokalnego tartaku, który miał świadomość niewłaściwych warunków pracy w zakładzie i potrzebę stworzenia nowego typu pilarki o obniżonym poziomie hałasu. Maszyna z nowym tłumikiem, charakteryzowała się większą mocą silnika, o połowę niższym poziomem hałasu od dostępnych na rynku pilarek konkurencji, ale przede wszystkim była obsługiwana przez jedną osobę.

 

W latach 60-tych wprowadzone zostały na rynek 2 przełomowe modele pilarek: Husqvarna 65 i 180. W pierwszej z nich przesunięto środek ciężkości bliżej uchwytu i zmniejszono ciężar całkowity maszyny, co miało decydujący wpływ na wygodę użytkowania, moc i niezawodność. Model 180 z nowatorskim systemem antywibracyjnym radykalnie zmniejszył poziom drgań, poprawiając warunki pracy i zmniejszając zmęczenie operatorów tych maszyn. Debiut pilarki na targach leśnych Elmia w 1969 r. przyniósł jej popularność i zapoczątkował eksport na kontynent północnoamerykański.

 

Kolejnym krokiem inżynierów było skupienie się na bezpieczeństwie pracy. Dlatego, w 1975 r. Husqvarna wprowadziła na rynek model 162 ? nowoczesną pilarkę, z mniejszą liczbą części składowych, elektronicznym układem zapłonowym, a co najważniejsze ? z automatycznym hamulcem. Ta innowacja diametralnie zmniejszyła liczbę wypadków podczas pracy pilarkami.

 

Kolejnym przełomowym modelem do zastosowań stricte leśnych była pilarka wprowadzona w 2001 roku, o oznaczeniu 346 XP? ? lekka, mocna, o ergonomicznych kształtach i wysoko umieszczonym środku ciężkości, z bocznym napinaczem łańcucha, nową zintegrowaną dźwignią ssania i włącznika zapłonu oraz z zatrzaskową pokrywą cylindra. Maszyna była wyposażona w katalizator, przystosowany do pracy w różnych temperaturach i dopuszczony do pracy we wszystkich szerokościach geograficznych. Husqvarna 346 XP? była modelem idealnym dla tych, którzy poszukiwali niskoemisyjnej profesjonalnej pilarki o wysokiej mocy i wydajności.

 

W ten sposób docieramy w telegraficznym skrócie dziejów tej marki do współczesności i dwóch modeli Mark II (545 oraz 550 XP?), które zadebiutowały na rynku polskim w marcu 2019 roku, z okazji jubileuszu 60-lecia pilarek. Obydwie maszyny z przebudowaną od podstaw inżynierią i designem, zostały opracowane tak, aby zapewnić wysoką efektywność cięcia małych i średniej wielkości drzew, umożliwiając użytkownikom dłuższą pracę bez uczucia zmęczenia. Maszyny wyposażone są standardowo w łańcuch serii X-Cut SP33G, a także w prowadnicę X-Force, które zostały zaprojektowane dla zapewnienia największej wydajności cięcia. - bo dobra pilarka to taka, która zapewnia nie tylko znakomite rezultaty pracy, ale także bezpieczeństwo i wygodę pracy użytkownikowi. Korzystamy z innowacyjnych rozwiązań i jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, mówi Marcin Andrzejczyk, Regionalny Manager Marketingu na Europę Wschodnią Husqvarna.

 

 

 

Źródło i fot. Husqvarna

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE