KOPA KAMIŃSKI
Informacje

Sukces polskiego zawodnika podczas debiutu na światowych zawodach drwali w Marsylii

Dodano: 30.05.2018

Michał Dubicki zajął wysoką piątą pozycję w najbardziej wymagających zawodach w sportowym cięciu i rąbaniu drewna na czas Champions Trophy.

Zyskujące w Polsce coraz większą popularność zawody drwali są sportem ekstremalnym, mającym korzenie w Australii.

Sukces Polaka z pewnością wpłynie na popularyzację tej dyscypliny sportu nad Wisłą. Tegorocznym zwycięzcą Champions Trophy został Stirling Hart z Kanady. Jego czas z finału zawodów 01:03.40 minuty wystarczył, aby pokonać aktualnego mistrza Nowozelandczyka Jasona Wynyard?a. Trzeci na podium był Mitch Argent z Australii.

Finałowy pojedynek między Stirlingiem Hartem, a Jasonem Wynyard?em był wyjątkowo zacięty. Jednak to właśnie Kanadyjczykowi udało się zgarnąć tytuł najlepszego. Mitchell Argent uzyskał znakomity czas 58.12 sekundy w swoim ćwierćfinale i był to rekordowy wynik na zawodach. W walce o trzecie miejsce Mitchell pokonał Martina Komarka z Czech, który został najlepszym Europejczykiem. Zaraz za Komarkiem uplasował się Polak, Michał Dubicki.

37-letni Michał Dubicki, mieszkaniec miejscowości Konary k. Rawicza (woj. wielkopolskie) będący członkiem ochotniczej straży pożarnej, tak podsumował swój start w zawodach:

?Sam występ wśród najlepszych zawodników na świecie jest już dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. Był to mój pierwszy start w tych zawodach i mam nadzieję, że na tym nie poprzestanę. Zdobyłem cenne doświadczenie, a to z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tak wysokiego miejsca.?

Źródło: Materiały prasowe organizatora