silvapol
Informacje

Spotkanie zuli z LP

Dodano: 17.09.2020

Przedstawiciele związków zrzeszających przedsiębiorców leśnych próbowali przekonać Lasy Państwowe do lepszej współpracy.

 

 

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Przedsiębiorców Leśnych, na spotkaniu 14 września w Warszawie, dyrektor generalny LP, Andrzej Konieczny przedstawił sytuację finansową LP.

 

Po 7 miesiącach tego roku Lasy Państwowe odnotowały o 631 mln zł mniejsze przychody (tegoroczny plan na cały rok to ok. 9 mld zł przychodów). W sprzedaży drewna LP mają obecnie opóźnienie ok. 1 miesiąca.

 

Zastępca dyrektora generalnego LP ds. ekonomicznych Krzysztof Janeczko mówił, że Lasy zakładają, iż w całym 2020 roku osiągną przychody o ok. 800 mln zł mniejsze, niż planowały. To oczywiście skutek głównie wyhamowania gospodarki w wyniku pandemii koronawirusa.  Na przyszły rok przygotowywany plan zakłada przychody mniejsze o ok. 100 mln zł od tych zaplanowanych na rok 2020.

 

LP poinformowały rownież, że prace nad katalogami pracochłonności są na ukończeniu i niebawem mają być sprawdzone "w terenie". Trudnością okazuje się zaadaptowanie katalogów do SILP-u.

 

Przedsiębiorcy leśni poruszyli tematy takie jak:

- mechaniczna pielęgnacja międzyrzędzi małymi ciągnikami,

- nowe przepisy w sprawie zdobywania uprawnień przez drwali,

- pakiety harwesterowe.

 

Te ostatnie były bronione oczywiście przez dyrektora RDLP w Zielonej Górze, Wojciecha Grochalę.

 

Zapis notatki relaconującej przebieg tego spotkania dostępny jest pod linkiem: http://pzpl.org.pl/co-robimy/72-spotkanie-z-dyrektorem-lp

 

 

 

Źródło: PZPL

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE