stihl
Informacje

Rząd będzie chciał ograniczyć pensje leśnikom?

Dodano: 27.01.2021

Jak podaje portal oko.press, na spotkaniu dotyczącym przejścia Lasów Państwowych z Ministerstwa Środowiska do Ministerstwa Rolnictwa, premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że może nadszedł czas, aby przyjrzeć się zarobkom leśników.

 

 

Wspomniane spotkanie odbyło się 14 stycznia br., na którym oprócz premiera byli obecni m.in. szef kancelarii Michał Dworczyk, ministrowie Michał Kurtyka ze środowiska i Grzegorz Puda z rolnictwa oraz pełnomocnik ds. lasów Edward Siarka, a także przedstawiciele LP.

 

Premier Morawiecki podczas rozmów miał zwrócić uwagę, że na LP skarży się branża drzewna, i czy nie nadszedł czas, aby przyjrzeć się zarobkom leśników.

 

Jak widać, coraz więcej mówi się w kręgach rządzących i nie tylko o Lasach Państwowych. Powodem są nie tylko konflikty z drzewiarzami czy często pomijanymi przedsiębiorcami leśnymi, ale zdaje się że pozycja monopolisty, jakim są LP też wyraźnie "uwiera" polityków. - Nie ma chyba drugiej takiej firmy, która wszystko co wypracuje zużywa na swoje potrzeby - przytacza oko.press wypowiedź prof. Tomasz Wesołowski, przyrodnika z Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Według „Rocznika Statystycznego Leśnictwa” przygotowanego przez GUS, w 2019 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie w LP wynosiło 8831 zł brutto.

 

 

 

Źródło: oko.press

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE