Venol
utech
Informacje

Rozłam i rezygnacje w PLIG - komunikat

Dodano: 29.03.2018

Alicja Stryszyk złożyła rezygnację z funkcji Prezydenta Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej oraz z członkostwa w PLIG. Rezygnację z funkcji Wiceprezydenta oraz z członkostwa w PLIG złożył także Wojciech Wójtowicz. Rezygnację z funkcji w Radzie PLIG złożył Grzegorz Ucinek.

Wcześniej rezygnację z funkcji dyrektora biura PLIG złożył Rafał Jajor.

Po tych rezygnacjach Rada PLIG pozostała w składzie trzyosobowym: Jacek Broniewicz, Zbigniew Ciszek i Mariusz Czekieryło.

 

Komunikat Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej w tej sprawie:

 

"Aby wyjaśnić powody tych rezygnacji musimy cofnąć się do grudniowych przetargów na usługi leśne. Kilka pakietów w ogromnym przetargu w klęskowym Nadleśnictwie Rytel wygrało wówczas konsorcjum złożone z firm prowadzonych przez pięciu (z ówczesnych dziewięciu) członków Rady PLIG, oferując stawki na poziomie 39 zł/kubik.

 

Postępowanie to spotkało się z krytyką wielu członków PLIG, w wyniku czego na zwołanym w tej sprawie 28 stycznia 2018 r. przez Komisję Rewizyjną PLIG Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członków, osoby wchodzące w skład tego konsorcjum złożyły rezygnacje z funkcji we władzach PLIG.

 

Mariusz Rakowski złożył wówczas rezygnację z funkcji Prezydenta PLIG i z funkcji członka Rady PLIG. Podobnie z funkcji Wiceprezydenta i członka Rady zrezygnował Robert Gruszka.

 

Rezygnacje z funkcji członków Rady złożyli także: Rafał Borowczak, Dariusz Stańczyk, Waldemar Winkowski.

 

Na tym samym zebraniu uzupełniono więc skład Rady PLIG, która pracowała dalej: Alicja Stryszyk (jako Prezydent), Wojciech Wójtowicz (Wiceprezydent), Jacek Broniewicz, Zbigniew Ciszek, Mariusz Czekieryło, Grzegorz Ucinek. W tym składzie Rada miała pracować do kolejnych wyborów, które zgodnie ze statutem muszą odbyć się najpóźniej pod koniec 2018 roku.

http://izbalesna.pl/informacje/184-nowe-wladze-plig

 

Po zebraniu Pan Waldemar Winkowski w piśmie do PLIG kwestionował prawomocność ustaleń tego zebrania. PLIG zamówił więc dwie opinie prawne, które potwierdziły ważność i brak uchybień w czasie walnego.

 

Zdaniem części członków Rady jedyną szansą na odbudowę zaufania PLIG wśród przedsiębiorców leśnych po kryzysie powstałym po przetargu w Rytlu była dalsza praca na rzecz środowiska i wyciszenie wszelkich sporów.

 

W połowie marca wpłynęło jednak do PLIG żądanie Pana Waldemara Winkowskiego, byłego członka Rady PLIG, który złożył rezygnację, zwołania kolejnego Nadzwyczajnego Walnego, poparte ponad 70 podpisami członków PLIG.

http://izbalesna.pl/informacje/193-zadanie-walnego

 

Program obrad kolejnego Walnego ma być taki sam jak ten, który był na poprzednim zebraniu. Znów ma być omówiona sytuacja po przetargu w Rytlu oraz dokonane ewentualne nowe wybory do Rady PLIG.

 

Byli członkowie Rady wprost mówili, że zwołują Walne by wrócić na poprzednie stanowiska, a osoby które ich krytykowały „zweryfikować”.

 

Powracanie do sprawy, która wywołała kryzys w PLIG, przekreśliło zdaniem części członków Rady szansę na odbudowę zaufania do PLIG.

 

W związku z taką skomplikowaną sytuacją wewnątrz PLIG i wewnętrznymi sporami wśród obecnych i byłych członków władz PLIG, Rafał Jajor złożył rezygnację z funkcji dyrektora biura PLIG.

http://izbalesna.pl/informacje/194-rezygnacja-dyrektora

 

Po kilku kolejnych dniach Alicja Stryszyk złożyła rezygnację z funkcji Prezydenta Polskiej Leśnej Izby Gospodarczej oraz z członkostwa w PLIG. Rezygnację z funkcji Wiceprezydenta oraz członkostwa w PLIG złożył także Wojciech Wójtowicz. Grzegorz Ucinek zrezygnował z zasiadania w Radzie PLIG.

 

Prezydent Alicja Stryszyk oraz dwóch członków Rady: Wojciech Wójtowicz i Grzegorz Ucinek przekazywali na ostatnim Walnym Zebraniu głosy krytyczne członków PLIG wobec postępowania kolegów w przetargu w Rytlu, uznali więc teraz, że żądanie zwołania kolejnego Walnego oznacza, iż część członków PLIG ma inne zdanie. Postanowili więc złożyć rezygnacje.

 

Alicja Stryszyk i Wojciech Wójtowicz podziękowali w pismach z rezygnacją za współpracę członkom PLIG i za zaufanie, którym członkowie obdarzyli ich w ostatnich wyborach.

 

Ustępujący członkowie Rady PLIG życzą, aby w PLIG wygasły wewnętrzne spory i organizacja mogła dalej równie skutecznie jak dotychczas walczyć o sprawy całej branży usług leśnych."

 

 

Źródło: izbalesna.pl

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE