gwarancje 24
Informacje

Płaca minimalna w górę w 2021 roku

Dodano: 15.09.2020

W 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2,8 tys. zł - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Minimalna stawka godzinowa wyniesie z kolei 18.30 zł. Obecnie płaca minimalna wynosi 2,6 tys. zł, a stawka godzinowa 17 zł.

 

 

Jak szacuje rząd, z nowych przepisów skorzysta ok. 1,7 mln pracowników, którzy otrzymują wynagrodzenie na poziomie minimalnego wynagrodzenia za pracę.

 

Skutki zmian odczują również pracodawcy, którzy poniosą wyższe koszty wypłaty wynagrodzeń.Szacuje się, że będzie to dotyczyło ok. 2 mln pracodawców, w tym ok. 1,8 mln mikroprzedsiębiorców.

 

Propozycją rządu w sprawie minimalnego wynagrodzenia zajmowała się Rada Dialogu Społecznego, jednak nie udało się dojść do porozumienia. W tej sytuacji zgodnie z przepisami kwoty te ustala Rada Ministrów w drodze rozporządzenia do 15 września br. (stawki nie mogą być jednak niższe od tych, które wcześniej przedstawiono Radzie Dialogu Społecznego do negocjacji).

 

Przypomnijmy, że PiS zapowiedział przed wyborami parlamentarnymi w ubiegłym roku podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r. i do 4 tys. zł na koniec 2023 r.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE