WBleasing
Informacje

Nowe targi leśne w Szwecji konkurencyjne dla Elmii Wood!

Dodano: 18.01.2019

Szwedzkie stowarzyszenie dostawców maszyn leśnych (Maskinleverantörerna) organizuje pierwszą edycję „Swedish Forestry Expo” w czerwcu 2021 r. Impreza ma potrwać trzy dni.

 

 

Co ciekawe, dokładny termin (3-5 czerwca w 2021 roku) zbiega się co do dnia z innymi targami w Szwecji, a mianowicie Elmia Wood, które obecnie uważane są za największe targi leśne na świecie (ponad 50 000 odwiedzających z ok. 50 krajów i 500 wystawców).

 

Całą sprawę zaostrza fakt, że we wspomnianym stowarzyszeniu, które organizuje Swedish Forestry Expo działają m.in. takie marki jak: John Deere, Ponsse, Eco Log, Komatsu, Rottne – czyli główni potentaci na rynku maszyn leśnych. Zatem wymienione wyżej marki nie wezmą najprawdopodobniej udziału w targach Elmia Wood.

 

„SFE” odbędą się na torze wyścigowym Solvalla w Sztokholmie, Elmia Wood zaś tradycyjnie w lasach niedaleko miejscowości Jönköping.

 

Jak podaje serwis forestry.com, nowe targi mają być głównie prezentacją maszyn wykorzystywanych do sortymentowej metody pozyskania drewna. Cała impreza jednocześnie będzie miała charakter międzynarodowy.

 

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że te dwa wydarzenia będą ze sobą ostro konkurować.

 

Zdaniem Henrika Johanssona, dyrektora John Deere Forestry AB (głównego dilera tej marki w Szwecji) nowa koncepcja targów na torze Solvalla ułatwia klientom odwiedzanie targów. Skupienie się odwiedzających na wybranym dziale maszyn leśnych także ułatwia kontakt wystawców z klientami. Odwiedzający nie są przytłoczeni ogromem sprzętu działającego w różnych działach gospodarki leśnej, a mogą bardziej skoncentrować się na dziale pozyskania drewna.

 

Na ten moment nie ma jeszcze zbyt wielu informacji o Swedish Forestry Expo. Mają się one pojawiać na stronie internetowej stowarzyszenia Maskinleverantörerna.

 

Co wyniknie z tej rywalizacji i jakie będą jej skutki?

 

Będziemy dla Was tę sprawę monitorować.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE