proml
Informacje

Nowe dotacje z ZUS na inwestycje

Dodano: 03.07.2019

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na dofinansowanie działań poprawiających bezpieczeństwo i higienę pracy. Termin składania wniosków trwa od 15 lipca do 16 sierpnia br.

 

 

 

W ramach konkursu, ZUS ma do rozdysponowania kwotę 50 mln zł:

 

  • Jeżeli o dofinansowanie stara się firma mikro, to może liczyć na 90% dotację, przy czym jej kwota przeznaczona na inwestycję nie może przekroczyć 139 000 zł brutto,

 

  • W przypadku firmy małej to 80% dofinansowania przy maksymalnej kwocie dofinansowania 210 000 zł brutto,

 

  • Jeżeli chodzi natomiast o firmy średnie odpowiednio 60% dofinansowania i kwota 340 000 zł brutto. Dodatkowo można otrzymać jeszcze 1000 zł brutto na działania doradcze.

 

Zakłady usług leśnych mogą przeznaczyć dofinansowanie na zakup przyczepek zrywkowych. Jednak w tym przypadku kwota dofinansowania jest ograniczona do wartości 30 000 zł, co znacznie ogranicza możliwość realnego skorzystania z dotacji. To ważna informacja, gdyż dotychczas nie było takiego ograniczenia i firmy leśne mocno na nie liczyły.

 

Po więcej szczegółów (w tym kryteria oceny wniosków) zapraszamy na stronę FCC oraz ZUS - linki poniżej:

 

https://www.forestcc.pl/zus-dotacje/


https://www.zus.pl/swiadczenia/prewencja-i-rehabilitacja/prewencja-wypadkowa/dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy

 

 

 Źródło: FCC, ZUS

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE