proml
Informacje

Nowa fabryka Komatsu

Dodano: 09.05.2019

Komatsu Forest w szwedzkiej miejscowości Umeå realizuje obecnie jedną z największych swoich inwestycji. Będzie to nowoczesna, a zarazem przyszłościowa fabryka, w której szczególną uwagę kładzie się na zrównoważoną produkcję maszyn leśnych.

 

 

Jak mówi Martin Ärlestig, kierownik fabryki Komatsu Forest: „Przemysł leśny jest dobrą inwestycją w przyszłość. W następnej dekadzie spodziewamy się, w jaki sposób będą wytwarzane produkty z drewna oraz pozostałych materiałów drewnopochodnych, a ma to duży wpływ na naszą produkcję. Chcemy inwestować w przyszłość i sprawić, aby nasza nowa fabryka stworzyła dogodne warunki dla rozwoju tego przemysłu”.

 

Aktualnie Komatsu Forest ma zarówno siedzibę główną, jak i zakład produkcyjny w Umeå, gdzie pracę znajduje około 530 pracowników firmy. Nowa fabryka zostanie zbudowana w strefie przemysłowej Klockarbäcken na obrzeżach miasta. Komatsu przeprowadziło już dokładne studium wykonalności, aby ocenić cały projekt, w tym budowę i przeniesienie działalności przy zachowaniu wysokiego poziomu wydajności.

 

Przysłowiowe pierwsze wbicie łopaty na placu budowy nowej fabryki przewidywało się na maj br., a całość prac ma potrwać do 2021 r. Będzie to unikalny, dwupiętrowy obiekt o powierzchni 40 tys. m2. Integralną częścią fabryki będzie również sześciopiętrowy budynek biurowy.

 

Zbudujemy nowoczesną fabrykę, w której będziemy mogli stworzyć podstawy dla następnej generacji naszych maszyn leśnych. W nowej siedzibie ulokujemy zarówno produkcję, jak i projekty rozwojowe. Inwestujemy w fabrykę, która zaspokaja nasze potrzeby tu i teraz, ale także daje nam możliwość rozwoju”, mówi Ärlestig. „Jesteśmy przekonani, że inicjatywa przyniesie regionalne, krajowe i międzynarodowe ślady na kilku obszarach” – dodaje

 

 

Źródło:komatsuforest.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE