serafin
Informacje

Niemcy. Ciągły kryzys lasów wg BDF

Dodano: 29.01.2021

Stowarzyszenie Niemieckich Leśników (BDF) nadal widzi lasy i leśnictwo w kryzysie. Właściciele lasów i leśnicy stanęli w obliczu ogromnego punktu zwrotnego: z jednej strony rośnie wartość lasu dla społeczeństwa. Z drugiej strony pozyskanie drewna nie wystarczy do budowy odpornych na klimat mieszanych drzewostanów i do sfinansowania wyszkolonych pracowników oraz administratorów leśnych.

 

 

- Ostatnie trzy lata pokazały, że nasze lasy mają znaczenie systemowe - zarówno dla globalnego klimatu, jak i dla codziennych spacerów, odpoczynku, powiedział prezes federalny Ulrich Dohle.

 

- Czysto ekonomiczna orientacja gospodarki leśnej, jak również ciągła redukcja personelu leśnego i ciągła restrukturyzacja okazały się niewłaściwe dla lasów, podkreśla Niemiec.

 

– Cięcia na 300 000 hektarów martwego lasu i około 180 milionów metrów sześciennych wymuszonego pozyskania były ogromnym wysiłkiem ze strony leśników, aby poradzić sobie ze szkodami i ponownym odnowieniem. To zaangażowanie, czasami do granic możliwości, jest wyczerpujące, a leśny kryzys klimatyczny jest daleki od zakończenia, mówi Dohle.

 

- Podobnie jak w przypadku pielęgniarek i pracowników służby zdrowia w obecnych czasach, bezwzględnie musimy mówić o niewystarczającej liczbie personelu leśnego. Aby sprostać przyszłym wyzwaniom związanym z rozwojem lasów i właściwie wdrożyć pomoc, potrzebujemy więcej ekspertów leśnych.

 

Niszczenie lasów również się jeszcze nie skończyło u naszych zachodnich sąsiadów.

 

- Gleby w suchym lesie, nieskończona liczba korników w zimowiskach i wiele zniszczonych lasów świerkowych spowodują dalsze szkody w nadchodzących latach, w zależności od pogody, podsumowuje Dohle.

 

 

 

Źródło: BDF

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE