stihl
Informacje

Niemcy – 50 milionów Euro na technologie leśne i cyfryzację

Dodano: 05.11.2020

Niemieckie Federalne Ministerstwo Rolnictwa ds. Wyżywienia i Rolnictwa (BMEL) uruchomiło pierwszą część pakietu dofinansowań dla leśnictwa, który został przyjęty w czerwcu br.

 

 

Program ten obejmuje inwestycje na łączną kwotę 700 mln euro, z czego 500 mln jest przeznaczone na promocję lasów prywatnych i komunalnych, 150 mln euro na sprzedaż drewna i konstrukcje drewniane, a kolejne 50 mln euro jest dostępne jako dotacje inwestycyjne na cyfryzację i inwestycje w technologie leśne. BMEL opublikował 29 października br. wytyczne dotyczące finansowania tego ostatniego pakietu w Dzienniku Federalnym. Na co niemieccy przedsiębiorcy mogą dostać dotację?

 

Mogą to być maszyny i urządzenia do korowania, urządzenia bhp, ppoż., drony, mobilne urządzenia do obróbki drewna. Są to również maszyny leśne hodowlane, do ochrony lasu, budowy dróg i wiele innych.

 

Niemieckie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych (DFUV) starało się, aby do możliwości dofinansowania dołączono również harwestery, forwardery, traktory i dźwigi linowe, które zostały wyłączone z finansowania. Niestety, z powodu dużych inwestycji przedsiębiorców w tego typu maszyny w ciągu ostatnich trzech lat nie znalazły się one w pakiecie.

 

Za to lista kwalifikujących się technologii jest bardzo długa. Obejmuje systemy informacyjne dla logistyki i transportu drewna, pomiary drzew i drzewostanów, planowanie gospodarki leśnej, badania terenu, itp.

 

Z funduszy federalnych mogą korzystać prywatni i miejscy właściciele lasów, a także stowarzyszenia leśne. Ponadto firmy usługowe, rzeczoznawcy leśni i szkółki leśne. Wnioski można składać za pomocą portalu internetowego. Minimalna wielkość inwestycji na wniosek wynosi 10 000 euro. Maksymalna kwota dofinansowania na wnioskodawcę wynosi 400 000 euro. Wnioski można składać do 31 października 2021 r.

 

 

 

Źródło: forstpraxis.de

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE