bsp
Informacje

Małgorzata Golińska nowym sekretarzem stanu w MŚ?

Dodano: 15.02.2018

Wniosek o powołanie posłanki PiS Małgorzaty Golińskiej na sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska złożył do premiera minister środowiska Henryk Kowalczyk – podało Polskie Radio Koszalin. Aktualnie wniosek czeka na akceptację i podpis Mateusza Morawieckiego.

 

 

Małgorzata Golińska powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że wniosek ministra środowiska to dla niej wielkie wyróżnienie. Dodała, że jako poseł wielokrotnie współpracowała z ministrem Henrykiem Kowalczykiem.

 

- Współpracowałam z panem ministrem przy okazji prac nad prawem wodnym i łowieckim. Uzupełnialiśmy się informacjami i doświadczeniem, które posiadamy. Ale też moimi kontaktami z ludźmi w terenie, ponieważ wiele wniosków i propozycji, które zgłaszałam to były oczekiwania, które zgłosili do mnie rolnicy czy leśnicy - powiedziała.

 

Posłanka PiS ze Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) miałaby, według PRK, zajmować się w ministerstwie kwestią Lasów Państwowych.

 

 

 

Małgorzata Golińska ma 37-lat, pochodzi ze Szczecinka. W 2005 roku ukończyła Akademię Rolniczą im. A. Cieszkowskiego w Poznaniu oraz studia podyplomowe w zakresie integracji europejskiej.

 

W latach 2010-2015 była radną w Szczecinku. Mandat poselski uzyskała w wyborach w 2015 roku. Jako poseł pracuje w komisjach: mniejszości narodowych i etnicznych; ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

 

Jest szefową struktur PiS w powiecie szczecineckim.

 

W swojej karierze pracowała także jako leśnik w Nadleśnictwie Szczecinek.

 

 

 

Źródło: Polskie Radio Koszalin

 Fot. PAP

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE