prime leasing
Informacje

Konferencja: "Technologie cyfrowe w lesie" - podsumowanie

Dodano: 09.04.2019

Pracownicy Lasów Państwowych, naukowcy i przedstawiciele branży technologicznej wzięli udział w konferencji: „Technologie cyfrowe w lesie”, która odbyła się 5 kwietnia 2019 r. w Dobieszkowie pod Strykowem. Była to już szósta edycja wydarzenia z cyklu „Międzybranżowych Spotkań Ekspertów”, organizowanych przez GAZETĘ LEŚNĄ.

 

 

 

 

Podczas wydarzenia swoje wykłady wygłosili: Radomir Bałazy, Zakład Zarządzania Zasobami Leśnymi, Instytut Badawczy Leśnictwa: Leśnictwo przyszłości,  Mariusz Milewski, Naczelnik Wydziału Administracji RDLP w Łodzi: Dron – zabawka czy narzędzie do pracy?, Marcin Jaruga, Naczelnik Wydziału Zarządzania Zasobami Leśnymi RDLP w Łodzi: Zastosowanie technologii cyfrowych w postępowaniach dotyczących wyłączeń gruntów leśnych z produkcji, Janusz Duszkiewicz, Tomasz Kochanowski, Nadleśnictwo Rzepin: Wykorzystanie dronów w leśnictwie. Szkolenia operatorów dronów w Nadleśnictwie Rzepin.

 

 

 

Goście konferencji mogli również zapoznać się z ofertą firm: Zebra Technologies –  partnera głównego konferencji oraz innych partnerów wydarzenia: Takma, Panasonic, Honeywell.

 

Swoją prezentację na temat automatu do skaryfikacji żołędzi przedstawił prof. dr hab. inż. Józef Walczyk, dr h.c., UR w Krakowie.

 

Spotkanie zakończono pokazem terenowym dronów, a przez cały czas konferencji można było odwiedzać stoiska informacyjne partnerów wydarzenia.

 

 

 

 

 

Ideą przyświecającą konferencji jest spotkanie stron zainteresowanych tematem cyfryzacji leśnictwa, a więc przedstawicieli Lasów Państwowych i dostawców technologii w zakresie maszyn, urządzeń i oprogramowania.

 

Honorowy patronat nad konferencją „Technologie cyfrowe w lesie” objął Dariusz Pieniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

 

 

Redakcja

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE